Առողջություն 11:07 29/11/2021 Հայաստան
Հայաստանում նոյեմբերի 28-ին կատարվել է 4172թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 189 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 1072 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 22 դեպք: Մահացածներից 1-ը,  ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, նոյեմբերի 29-ին ժամը 11։00-ի դրությամբ ՀՀ-ում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 338120 դեպք, որոնցից 316198 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 12 947 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 7535 մահվան դեպք է արձանագրվել:  Մահվան ևս 1440 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Здоровье 11:24 29/11/2021 Армения
За минувшие сутки в Армении подтверждено 189 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 4172 тестах), выздоровели 1072 человека.
При этом за сутки от коронавируса скончались 22 человека, у 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1440.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 понедельника, 29 ноября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 338120. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 316198. На данный момент получают лечение 12947 пациентов.