Սպորտ 10:52 02/12/2021 Աշխարհում
«Ինձ դուր է գալիս իմ նոր դիրքը, ես ավելի շատ եմ խաղում գնդակով, ավելի շատ տարածություն ունեմ: Ես վայելում եմ այդ դերը», – ասել է Հ. Մխիթարյանը, ում խոսքերը մերջբերել է  Tuttomercatoweb-ը։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ 32-ամյա Մխիթարյանին դուր չի գալիս խաղադաշտում իր դիրքը, ինչի պատճառով նա հազվադեպ է մասնակցում հարձակվողական գործողություններին։
Մխիթարյանը հանդես է գալիս «Ռոմայում» 2020 թ. սեպտեմբերից: 2021/2022 մրցաշրջանի ընթացքում ֆուտբոլիստը մասնացել է Իտալիայի առաջության 13 խաղի, 2 գոլի և 4 արդյունավետ փոխանցման հեղինակ է:

Sport 12:53 02/12/2021 World
Henrikh Mkhitaryan spoke to DAZN and shared his thoughts on his new role within Jose Mourinho’s system shortly before the Bologna-Roma match on Wednesday, RomaPress reported.
“I like this new position lot because I’m playing more with the ball at my feet. There is more space than when I play in front or as a winger,” he said.
“It’s normal because I need to help my mates, look for space and I’m having fun,” he noted,
Mkhitaryan has played for Roma since September 2020. In the 2021/22 season, the Armenian footballer has played in 13 Serie A matches, scoring two goals and making four assists.