Քաղաքական 08:55 02/12/2021 Հայաստան
Աշոտ Երկաթի տիպի մարդկանց ճնշել, թուլացնել, հետ կանգնեցնել գաղափարական պայքարից չի ստացվի. Աբրահամյան
«Իշխանության համառ ջանքերով կալանավորված Աշոտ Մինասյանն իր գիտակից ողջ կյանքը նվիրել է մեր մեծ հայրենիքին՝ Հայաստանին և Արցախին։
Այսպիսի մարդկանց մեկուսացնելը՝ շինծու ու զավեշտալի «հիմքերով» գործեր հարուցելը, մեղադրանք առաջադրելը մեկ նպատակ ունի՝ սաստկացնել ազգային, գաղափարական, պայքարող կամ ուղղակի իրենց հայրենիքի պաշտպանության համար ամեն ինչի պատրաստ հայի նկատմամբ հարձակումները։
Սակայն այս հարցում ևս այս իշխանությունը սխալվել է։ Աշոտ Երկաթի տիպի մարդկանց ճնշել, թուլացնել, հետ կանգնեցնել գաղափարական պայքարից չի ստացվի։
Այս մարդիկ սովոր են պաշտպանել իրենց ինքնասիրությունը, ընտանիքը, ընկերներին և այն ամենը, ինչ կապված է հայրենիքի հետ և ես համոզված եմ, որ այս ամենից Աշոտ Մինասյանը դուրս է գալու ավելի ուժեղ և վճռական։

Право 11:47 02/12/2021 Армения
Депутат Национального Собрания Армении от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян на своей странице в социальной сети Facebook пишет:
«Арестованный упорными усилиями властей Ашот Минасян всю свою сознательную жизнь посвятил нашей большой Родине – Армении и Арцаху.
У изоляции подобных ему людей, возбуждения уголовных дел и предъявления им обвинения по сфабрикованным и комичным "основаниям" одна цель: усилить нападки на армян, ведущих национальную, идейную борьбу или просто готовых на все ради защиты своей Родины.
Однако власти ошибались и в этом вопросе. Невозможно угнетать, ослаблять или заставить отступить от идеологической борьбы таких людей, как Ашот Еркат, не получится.
Эти люди привыкли защищать свое самолюбие, семью, друзей и все, что связано с Родиной. Уверен, что из всего этого Ашот Минасян выйдет более сильным и решительным.
Время ответа властям и применяемым им инструментам еще настанет».
Апелляционный уголовный суд Армении под председательством Тиграна Симоняна ранее удовлетворил жалобу прокуратуры и вынес решение об избрании Минасяну меры пресечения в виде заключения под стражу.