Քաղաքական 10:28 10/12/2021 Հայաստան
ԱԺ-ն հերթական, միտումնավոր՝ առանց ձայնի հեռարձակմամբ հասարակությանը զրկեց ընդդիմադիր պատգամավորներին լսելու իրավունքից
Արդեն երկրորդ դեպքն է, երբ ԱԺ նիստերի հեռարձակումն սկսվում է առանց ձայնային ազդանշանների, այն դեպքում, երբ դրանց մեկնարկին սովորաբար հայտարարություններով հանդես են գալիս ընդդիմադիր պատգամավորները:
Դեկտեմբերի 10-ին հերթական նիստի մեկնարկին հասարակությունը չկարողացավ լսել «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արամ Վարդևանյանի հայտարարությունը: Զարմանալի զուգադիպությամբ հեռարձակման ձայնային ազդանշանը միացվեց անմիջապես նրա ելույթից հետո:
Դեկտեմբերի 6-ին էլ Հայաստանի հասարակությունը կրկին ԱԺ աշխատանքների հեռարձակումն առանց ձայնի սկսելու պատճառով չկարողացավ լսել «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորի մանդատը ստացած, հերոս Թաթուլ Կրպեյանի դստեր՝ Ասպրամ Կրպեյանի երդման տեքստը:
ԱԺ-ի ՔՊ-ական ղեկավարության այս գործողությունները հաստատում են «Ինֆորմացիայի ազատության կենտրոնի» կողմից՝ ԱԺ-ին որպես տեղեկատվության ազատությանը սպառնացող և լրագրողների իրավունքները սահմանափակող պետական կառույց լինելու որակումը:

Society 12:01 10/12/2021 Armenia
National Assembly intentionally delays the sound of parliament live-streamed sessions during speeches of opposition MPs
It is the second time, when the live streaming of the Armenian National Assembly plenaries start without sound, when opposition lawmakers open the sessions with statements.
On December 10, the public was unable to listen to the statement made by opposition 'Armenia' bloc lawmaker Arman Vardevanyan, and by a strange coincidence, the sound was switched on only after his remarks.
This was the case during the December 6 session when the parliament session started with delayed audio at a time when another opposition MP was delivering a speech.
These actions of the ruling force in charge of the National Assembly leadership come to prove the assessment of the "Freedom of Information Center" NGO, labeling the National Assembly as a state body threatening the freedom of information and restricting the rights of reporters.