Քաղաքական 14:22 11/12/2021 Աշխարհում
Ֆրանսիայի նախագահի թեկնածու, աջ քաղաքական հայացքների կողմնակից, լրագրող Էրիկ Զեմուրն իր առաջին նախընտրական այցի ընթացքում ժամանելու է Հայաստան: Այդ մասին նա գրել է իր թվիթերյան էջում։
Էրիկ Զեմուրը, որպես նախագահի թեկնածու, իր առաջին արտասահմանյան այցի համար ընտրել է Հայաստանը, քանի որ երկիրը «Ֆրանսիայի վաղեմի բարեկամն է»։
Ուղևորությունը տեղի է ունենալու 2021 թվականի դեկտեմբերի 11-14-ը։
Նոյեմբերի 30-ին Էրիկ Զեմուրը հայտարարել է, որ առաջադրվելու է Ֆրանսիայի նախագահի պաշտոնում։ Լրագրողը խիստ աջակողմյան քաղաքական հայացքների կողմնակից է
Ֆրանսիական մամուլը Զեմուրին հաճախ անվանում է «ֆրանսիական Թրամփ»՝ նրա աղաղակող ոճի և հակառակորդներին կտրուկ արձագանքելու ունակության համար։

Politics 14:30 11/12/2021 World
Far-right French presidential candidate Eric Zemmour is planning to visit Armenia as art of his pre-election campaign, Zemmour tweeted on Friday. According to the message, he has chosen Armenia as 'it is an ancient friend of France,' The trip is planned for December 11-14, 2021.
To note, after weeks of speculation Mr Zemmour announced his candidacy in the 2022 French presidential election on Tuesday. He is challenging far-right figurehead Marine Le Pen for leadership of France's nationalist hard right.
The 63-year-old the former journalist and pundit is known for his controversial views on migrants and World War Two.