ԵՊԲՀ ռեկտոր է վերընտրվել Արմեն Մուրադյանը
Երևանի Մխիթար Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան» հիմնադրամի դեկտեմբերի 15-ին հրավիրված հոգաբարձուների խորհրդի նիստում անցկացվել է ռեկտորի մրցութային ընտրություն: Փակ գաղտնի քվեարկության արդյունքներով` միաձայն ԵՊԲՀ ռեկտոր է ընտրվել թեկնածու Արմեն Աբգարի Մուրադյանը: Այս մասին հայտնում են համալսարանից:
«ԵՊԲՀ-ի ղեկավարումն առաջիկա 5 տարիներին ևս կլինի պրոֆեսիոնալ ամուր ձեռքերում՝ ԵՊԲՀ ռեկտոր ընտրվեց պրոֆեսոր, բժիշկ Արմեն Աբգարի Մուրադյանը»,- գրել է ԵՊԲՀ խոսնակ Շուշան Դանիելյանը:
Հիշեցնենք, որ Երևանի պետական բժշկական համալսարանի ռեկտորի մրցույթին մասնակցելու համար համապատասխան դիմում ներկայացրել էր միայն Արմեն Մուրադյանը:
Նա 2016թ. նոյեմբերի 4-ից մինչև դեկտեմբերի 29-ը զբաղեցրել է ԵՊԲՀ ռեկտորի պաշտոնակատարի պաշտոնը, իսկ 2016թ. դեկտեմբերի 29-ից համալսարանի ռեկտորն է:

Образование 14:30 15/12/2021 Армения
На созванном 15 декабря заседании Совета попечителей Ереванского государственного медицинского университета имени Мхитара Гераци состоялись выборы ректора. По результатам закрытого тайного голосования ректором ЕГМУ единогласно переизбран Армен Абгарович Мурадян. Об этом сообщает пресс-служба ЕГМУ.
«Руководство ЕГМУ в ближайшие 5 лет также будет в крепких профессиональных руках. Ректором ЕГМУ избран профессор, врач Армен Абгарович Мурадян», – написала пресс-секретарь вуза Шушан Даниелян.
Напомним, что заявку на участие в конкурсе на замещение должности ректора ЕГМУ подал только Армен Мурадян.
С 4 ноября по 29 декабря 2016 года Армен Мурадян занимал должность исполняющего обязанности ректора ЕГМУ, а с 29 декабря 2016 года является ректора университета.