Կրթություն, գիտություն 14:22 17/12/2021 Հայաստան
Երևանի պետական համալսարանի հոգաբարձուների խորհուրդը 19 կողմ և 5 դեմ ձայնով  5 տարով ԵՊՀ ռեկտոր-կառավարիչ է ընտրել Հովհաննես Հովհաննիսյանին։ Նա մի քանի ամիս է ԵՊՀ ռեկտորի պաշտոնակատարն է:
Հիշեցնենք, որ «Երևանի պետական համալսարան» հիմնադրամը ԵՊՀ կառավարիչ-ռեկտորի թափուր պաշտոնի համալրման համար մրցույթ էր հայտարարել: Ներկայացվել էր երկու դիմում: Դիողներից մեկը ԵՊՀ ռեկտորի ներկայիս պաշտոնակատար Հովհաննես Հովհաննիսյանն էր, երկրորդը՝ բանասիրության և պատմագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Արծրունի Սահակյանը:
Վերջինս փաստաթղթերը ներկայացրել էր ուշացումով:
Լրագրողների հետ զրույցում Հովհաննես Հովհաննիսյանն ասաց, որ իր աշխատանքի 4 ամսվա ընթացքում ապացուցել է՝ իր՝ բուհում լինելը բավականին բարձրացնելու է ԵՊՀ-ի վարկն ու հեղինակությունը։
«Այդ մասին են վկայում տարբեր աշխատակիցներ թե պրոֆեսորադասախոսական կազմի մեջ, թե վարչական ապարատի մեջ», - նշեց նա։

Society 16:01 17/12/2021 Armenia
The Yerevan State University (YSU) Board of Trustees elected Hovhannes Hovhannesyan as the YSU new rector with 19 in favor and 5 against votes to serve for five years in his new position. Hovhannisyan acted as interim rector at the University in the past four months.
To remind, two applications were submitted for the vacant position of the Rector. Besides from Hovhannisyan, Professor Artsruni Sahakyan, Doctor of Philological Science and History, had submitted his applications.
At a briefing with reporters, Hovhannisyan said his time at the YSU in the position of the interim rector proved that the image and reputation of the University have significantly increased.