Սերժ Սարգսյանը վերընտրվեց ՀՀԿ նախագահի պաշտոնում
ՀՀԿ 17-րդ համագումարում ՀՀԿ նախագահի ընտրությանը մասնակցել ու քվեաթերթիկ է ստացել 525 պատվիրակ։ ՀՀԿ նախագահի պաշտոնի համար առաջադրված Սերժ Սարգսյանը ստացել է 523 կողմ, 2 դեմ ձայն, անվավեր չի քվեաթերթիկ չի եղել։
Գործադիր մարմի անդամներ են ընտրվել՝
Աբրահամյան Տիգրան
Աշոտյան Արմեն
Աճեմյան Կարինե
Ավագյան Կարեն
Բաղդասարյան Վահրամ
Եսայան Մարգարիտ
Զաքարյան Արտակ
Թադևոսյան Ռուբեն
Լալայան Մուշեղ
Հարությունյան Դավիթ
Մամիջանյան Հայկ
Մարգարյան Տարոն
Մինասյան Գագիկ
Մկրտչյան Աննա
Նիկոյան Սամվել
Շարմազանով Էդուարդ
Սահակյան Գալուստ
Սերժ Սարգսյանը շնորհավորեց ՀՀԿ գործադիր մարմի անդամ ընտրված իր գործընկերներին, մաղթեց նրանց արգասաբեր աշխատանք, քանի որ գործադիր մարմնի անդամների աշխատանքից մեծապես կախված է կուսակցության մարտունակությունը։
«Հարգելի պատվիրակներ, ուզում եմ հավատալ, որ ձեր քվեները գալիս են մեր կուսակցության շարքերից և ուզում եմ, որպեսզի դուք հավաստիացնեք մեր կուսակցականներին, որ ես ամեն ինչ կանեմ, որպեսզի արդարացնեմ նրանց վստահությունը։
Մի ցանկություն ունեմ՝ որպեսզի մեր համակիրները, նաև նրանք, ովքեր պայքարել են, պայքարում են և պատրաստվում են պայքարել մեր երկրի ապագայի համար, վստահ լինեն, որ ոչ ես, ոչ մեր գործադիր մարմինը, ոչ այստեղ հավաքված պատվիրակները, այնպես էլ մեր կուսակցականների ճնշող մեծամասնությունը չի ընկրկելու, ամեն ինչ անելու է, որպեսզի մեր երկիրը թոթափի այս մղձավանջը և սկսի վերականգնել այն, ինչ ունեցել ենք, ավելին՝ էլ ավելի լավ Հայաստան կառուցելու»,- ասաց Սերժ Սարգսյանը։
Նա շնորհակալություն հայտնեց ներկաներին, բոլորին խնդրեց ժամը 19։00-ին ներկա լինեն՝ որպեսզի «միասին մի կտոր հաց կիսենք, ըստ մեր սովորության։ Իհարկե, առանց դհոլ-զուռնայի»։
- Մենք պետք է թույլ չտանք, որ Հայաստանը դառնա «проходной двор» պանթուրքիզմի համար. Շարմազանով
- Սերժ Սարգսյանի թեկնածությունն առաջադրվեց ՀՀԿ նախագահի պաշտոնում
- Ունենք մեկ ցանկություն՝ իշխանափոխություն և դրանից հետո անելիքների ճանապարհային քարտեզ. Արմեն Աշոտյան
- Մենք ուժեղացնելու ենք պայքարը երկիրը կործաննան տանող արկածախնդիր իշխանություններից ազատվելու համար. Դավիթ Հարությունյան
- Հա՛յ ժողովուրդ, այս անպատվությունը տանելը քեզ համար հեշտ չէ. Սերժ Սարգսյան
- Խաղաղասեր է ձևանում մեկը, ով պատերազմի բովով չի անցել, փոխարենը բերել է աղետալի պատերազմ մեր երկրի ու ժողովրդի գլխին. ՀՀ երրորդ նախագահ
- Այդ կարմիր գիծը, որ գծվել է հայ ժողովրդի արյամբ և արժանապատվությամբ` Արցախի ժողովրդի ինքնորոշման իրավունքն է. Սերժ Սարգսյան
- Ես ընդունել եմ և պատրաստ եմ էլի ընդունել սեփական սխալները. ՀՀ երրորդ նախագահ
- Իմ նպատակը 2018-ին ամեն գնով իշխանությունը պահելը չէր, այլ Արցախը պահելն էր. Սերժ Սարգսյան
- Ես արարողակարգային բնույթի համագումարային ելույթ չեմ ունենում, այլ շիտակ զրուցում եմ ձեզ հետ. ՀՀԿ նախագահ
- Հայրենիքից չեն նեղանում, սեփական ժողովրդից չեն նեղանում, անգամ եթե դեռ հասկացված չես. Սերժ Սարգսյան
- 5000 երիտասարդներ այդպես էլ իրենց հարսանիքին չպարեցին, 5000 հայ ընտանիքներ չկազմվեցին, երեխաներ չծնվեցին. Սերժ Սարգսյան

Politics 18:34 18/12/2021 Armenia
Armenia's third President Serzh Sargsyan was re-elected on Saturday as the Chairman of the Republican Party of Armenia (RPA). The respective decision was made by the party’s congress on Saturday. Sargsyan's candidacy was backed by 523 delegates out of 525 with only two against votes.
During the event, the Executive Body of the Party was elected. 17 members were included in the Body which now has the following composition:  Tigran Abrahamyan, Armen Ashotyan, Karine Achemyan, Karen Avagyan, Vahram Baghdasaryan, Margarit Yesayan, Artak Zakaryan, Ruben Tadevosyan, Mushegh Lalayn, Davit Harutyunyan, Hayk Mamijanyan, Taron Margaryan, Gagik Minasyan, Anna Mkrtchyan, Samvel Nikoyan, Eduard Sharmazanov, Galust Sahakyan.
Serzh Sargsyan congratulated the newly-elected members of the Executive Body and wished them fruitful activity as he said the success of the party would mostly depend on the work of the Executive body.
"Your votes come from members of our party and I want you to assure our fellow party members that I would do my best to justify their trust. I have a desire that our supporters, those who have continued and would continue the struggle for the future of our country, be sure that neither me, nor the members of the Executive Body and the delegates present here will ever succumb. We will do our  best for our country to throw off this nightmare and restore what it had and even more - build a better Armenia," Sargsyan said in his concluding remarks.