23.12.2021. Վրաստանում կորոնավիրուսից մեկ օրում 68 մահ է գրանցվել
Վրաստանում անցած մեկ օրվա ընթացքում գրանցվել է COVID-19-ով վարակման 2164 նոր դեպք, մահացել է 68 հիվանդ։ Այս մասին հայտնում է կառավարության մամուլի ծառայությունը։
Թբիլիսիում վերջին 24 ժամում գրանցվել է վարակման 1074 նոր դեպք։
Մարզերում իրավիճակը հետևյալն է՝ Իմերեթի՝ 291 դեպք, Աջարիա՝ 149 դեպք, Շիդա Քարթլի՝ 142 դեպք, Սամեգրելո՝ Զեմո Սվանեթի՝ 113, Կախեթի՝ 111, Քվեմո Քարթլի՝ 89, Գուրիա՝ 79, Սամցխե-Ջավախեթ՝ 73։ -Մթիանեթի` 70, Ռաչա-Լեչխումի և Քվեմո Սվանեթի` 20 դեպք:
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում Վրաստանում կորոնավիրուսից բուժվել է 3767 մարդ, իսկ համաճարակի սկզբից՝ 873178 մարդ։
Վրաստանում այս պահին կա հիվանդության ակտիվ 32148 դեպք, ստացիոնար բուժում է անցնում 5327 մարդ։ 1336 պացիենտի վիճակը ծանր է, որից 309-ին միացված է արհեստական շնչառության սարք։ Քովիդ-հյուրանոցներում բուժում է ստանում 1009 քաղաքացի. 25 812 մարդ բուժում է ստանում տնային պայմաններում։ Գրում է sputnik-georgia-ն։
Համաճարակի սկզբից հանրապետությունում գրանցվել է կորոնավիրուսի 918 641 դեպք, 13 289-ը հիվանդ մահացել է։

Здоровье 13:06 23/12/2021 Регион
За последние сутки в Грузии зафиксировано 2 164 новых случая инфицирования COVID-19, скончались 68 пациентов, сообщает пресс-служба правительства.
Всего с начала пандемии в стране зафиксировано 918 641 случай заболевания коронавирусом, 13 289 стали жертвами COVID-19.
За последние сутки в Грузии от коронавируса вылечились 3 767 человек, с начала пандемии – 873 178.
В Тбилиси за последние 24 часа выявлено 1 074 новых случая инфицирования.
В регионах ситуация выглядит следующим образом: Имерети – 291, Аджария – 149, Шида Картли – 142, Самегрело - Земо Сванети – 113, Кахети – 111, Квемо Картли – 89,Гурия – 79, Самцхе-Джавахети – 73, Мцхета-Мтианети – 70, Рача-Лечхуми и Квемо Сванети – 20.
На данный момент в Грузии 32 148 активных случаев заболевания, 5 327 человек находятся на стационарном лечении. Состояние 1 336 пациентов тяжелое, из них 309 подключены к аппарату искусственной вентиляции легких. 1 009 граждан помещены в ковид-гостиницы. 25 812 человек проходят курс лечения на дому, пишет sputnik-georgia.