Քաղաքական 13:27 25/12/2021 Հայաստան
Էդգար Էլբակյան. Ճիշտ պահի ընտրության դեպքում կապիտուլյացիոն վարչակարգը մեկ շաբաթում կվերածվի քաղաքական բանկռոտի
Քաղաքագետ Էդգար Էլբակյանը, անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի երեկվա ասուլիսում հնչեցրած հայտարարություններին, գրում է.
«Կարծում եմ՝ ազգային դասի մարդիկ երեկ վերջնականապես հասկացան, որ Հայաստանը գտնվում է Թուրքիայի և Ադրբեջանի կարգած դրածո կոլաբորացիոնիստական վարչակարգի իշխանության տակ։
Մեր խնդիրը պետք է լինի առանց համակերպվելու ադապտացվել նոր պայմաններին, մշակել ազգային մարդկանց, ազգային կառույցների, ազգային կապիտալի և ազգային գաղափարների գոյատևման նոր մոդելներ և, ի վերջո, ճիշտ պահի կազմակերպել Հայաստանի ազատագրումը։
Այդ ճիշտ պահի ընտրության դեպքում կապիտուլյացիոն վարչակարգը մեկ շաբաթում կվերածվի քաղաքական բանկռոտի՝ ցրելով այն ուռճացված պատկերացումը, թե «կյանքում հրաժարական չի ստորագրի»։ Էն էլ ո՛նց կստորագրի»։

Политика 14:49 25/12/2021 Армения
Элбакян: Если будет выбран подходящий момент, капитулянтский режим за неделю превратится в политического банкрота
Политолог Эдгар Элбакян, коснувшись озвученных накануне Николом Пашиняном на пресс-конференции заявлений, пишет
«Полагаю, люди национального класса вчера окончательно поняли, что Армения находится под властью коллаборационистского режима ставленника Турции и Азербайджана.
Наша задача должна заключаться в том, чтобы, не смиряясь с ситуацией, адаптироваться к новым условиям, разработать новые модели существования национальных людей, национальных структур, национального капитала и национальных идей и, наконец, в нужный момент организовать освобождение Армении.
Если будет выбран подходящий момент, капитулянтский режим за неделю превратится в политического банкрота, развеяв преувеличенное представление о том, будто "он в жизни не подпишет отставку". Еще как подпишет!»