Առողջություն 11:07 27/12/2021 Հայաստան
Հայաստանում դեկտեմբերի 26-ին կատարվել է 4669 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 59 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 248 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 8 դեպք: Մահացածներից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում դեկտեմբերի 27-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 344540 դեպք, որոնցից 330841 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 4250 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 7950 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1499 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Health 11:13 27/12/2021 Armenia
Armenia has confirmed 59 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 344,540 as of 11 a.m. Monday, December 27, the Ministry of Health reports.
Overall, 4,669 Covid-19 tests were conducted on December 26.
248 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 330,841.
The Covid-19 death toll has increased by 7 to 7,950. The figure does not include the deaths of 1,499 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 4,250 active cases. As many as 2,540,319 tests have been performed in the country since the disease outbreak.