Առողջություն 11:07 27/12/2021 Հայաստան
Հայաստանում դեկտեմբերի 26-ին կատարվել է 4669 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 59 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 248 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 8 դեպք: Մահացածներից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում դեկտեմբերի 27-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 344540 դեպք, որոնցից 330841 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 4250 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 7950 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1499 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Здоровье 11:48 27/12/2021 Армения
За минувшие сутки в Армении подтверждено 59 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 4669 тестах), выздоровели 248 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 8 человек, у 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1499.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 понедельника, 27 декабря, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 344540. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 330841. На данный момент получают лечение 4250 пациентов.