Առողջություն 11:20 29/12/2021 Հայաստան
Հայաստանում դեկտեմբերի 28-ին կատարվել է 6788 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 88 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 125  հիվանդ, գրանցվել է մահվան 6 դեպք: Մահացածներից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում դեկտեմբերի 29-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 344737 դեպք, որոնցից 331152 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 4123 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 7961 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1501 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Здоровье 12:58 29/12/2021 Армения
За минувшие сутки в Армении подтверждено 88 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 6788 тестах), выздоровели 125 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 6 человек, у 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1501.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 среды, 29 декабря, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 344737. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 331152. На данный момент получают лечение 4123 пациента.