Առողջություն 11:20 29/12/2021 Հայաստան
Հայաստանում դեկտեմբերի 28-ին կատարվել է 6788 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 88 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 125  հիվանդ, գրանցվել է մահվան 6 դեպք: Մահացածներից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում դեկտեմբերի 29-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 344737 դեպք, որոնցից 331152 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 4123 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 7961 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1501 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Health 11:44 29/12/2021 Armenia
Armenia has confirmed 88 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 344,737 as of 11 a.m. Wednesday, December 29, the Ministry of Health reports.
Overall, 6,788 Covid-19 tests were conducted on December 28.
125 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 331,152.
The Covid-19 death toll has increased by 5 to 7,961. The figure does not include the deaths of 1,501 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 4,123 active cases. As many as 2,553,654 tests have been performed in the country since the disease outbreak.