Առողջություն 11:30 04/01/2022 Տարածաշրջան
Վրաստանում  արձանագրվել է կորոնավիրուսի 3 590 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը հրապարակվել է կառավարության stopcov.ge կայքում, գրում է վրացական «Առաջին ալիք»-ը։
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում երկրում ապաքինվել է 1 955 մարդ: Վերջին օր ու գիշերվա ընթացքում կորոնավիրուսից մահացել է 67 հիվանդ:
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում երկրում կատարվել է 39 315 թեստ, այստեղից 26 302-ը արագ, իսկ 13 013-ը «ՊՇՌ» թեստով:
Երկրում կորոնավիրուսի բացահայտման դրականության ցուցանիշներն են. Օրեկանը՝ 9.13 տոկոս, վերջին 14 օրվանը՝ 5,67 տոկոս, իսկ վերջին 7 օրվանը՝ 6.26 տոկոս:
Ընդհանուր առմամբ Վրաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսային վարակի 942 713 դեպք, որից 904 903 հիվանդ ապաքինվել է, 13 009-ը ՝ մահացել:
Կարանտինի ռեժիմում է 48 մարդ, ստացիոնարում բուժվում է 4 394 պացիենտ, իսկ կլինիկական հյուրանոցներում հսկողության տակ է 892 քաղաքացի:
Երեկ, հունվարի 3-ին Վրաստանում արձանագրվել էր կորոնավիրուսի 943 նոր դեպք, ապաքինվել է 2789 պացիենտ, մահացել 37 մարդ:

Здоровье 14:23 04/01/2022 Регион
За последние сутки от коронавируса в Грузии скончались 67 человек, всего с начала пандемии жертвами COVID-19 стали 14 009 человек, сообщает пресс-служба правительства.
Как пишет Sputnik Грузия, всего с начала пандемии в стране зафиксировано 942 173 случая заболевания коронавирусом (+ 3 590 за сутки). За последние сутки в Грузии от коронавируса вылечились 1 955 человек, с начала пандемии – 904 903.
В Тбилиси за последние 24 часа выявлено 1 569 новых случаев инфицирования.
В регионах ситуация выглядит следующим образом:
Имерети – 505
Аджария – 366
Самегрело - Земо Сванети – 235
Квемо Картли – 149
Кахети – 185
Шида Картли – 199
Гурия – 222
Мцхета-Мтианети – 93
Самцхе-Джавахети – 42
Рача-Лечхуми и Квемо Сванети – 25.
В Грузии за последние сутки сделано 39 315 тестов на коронавирус: 26 302 – на антиген и 13 013 – ПЦР-тестов.
Доля инфицированных в общем числе протестированных по данным за сутки составляет 9,13%, за две недели – 5,67% , за семь дней – 6,26%.
Первый случай коронавируса в Грузии выявили 26 февраля 2020 года. Новый штамм COVID-19 "омикрон" был зафиксирован в стране 20 декабря 2021 года.