Հասարակություն 09:53 04/01/2022 Հայաստան
Գլխի մասում հրազենային վիրավորում ստացած ժամկետային զինծառայողը հիվանդանոց տեղափոխվելիս մահացել է. ՊՆ
2021թ. դեկտեմբերի 31-ին, ժամը 10։50-ի սահմաններում, Վայոց Ձորի մարզում տեղակայված ՀՀ ՊՆ N զորամասի մարտական հենակետերից մեկում հայտնաբերվել է նույն զորամասի ժամկետային զինծառայող, շարքային Մովսես Արամայիսի Թադևոսյանը (ծնվ. 2003թ.)՝ գլխի մասում հրազենային վիրավորումով։ Հիվանդանոց տեղափոխելու ճանապարհին շարքային Թադևոսյանը մահացել է։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից։
Դեպքի առնչությամբ իրականացված օպերատիվ գործողությունների արդյունքում, նշված հանցագործությունը կատարելու կասկածանքով, ձերբակալվել է զոհված զինծառայողի ծառայակիցը։
Ընթանում է քննություն՝ դեպքի հանգամանքները լիարժեք պարզելու նպատակով։
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում Մովսես Թադևոսյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին։

Society 11:08 04/01/2022 Armenia
On December 31, at 10:50, a serviceman with gunshot wounds to the head was found in a military post of the N military unit in Vayots Dzor province, the ministry of defense reported. According to the ministry statement issued on Tuesday, the serviceman was identified as private Movses Aramayis Tadevosyan (born 2003), serving in the same military unit.
The serviceman died on his way to the military hospital, the ministry said, adding as a result of operative actions a fellow serviceman of Tadevosyan was arrested on suspicion of committing the crime. A probe is underway with all necessary measures being taken to ensure a comprehensive investigation of the case.
The defense ministry shares the heavy grief of the loss and expresses its support to Tadevosyan's family, friends and fellow servicemen.