Հասարակություն 09:53 04/01/2022 Հայաստան
Գլխի մասում հրազենային վիրավորում ստացած ժամկետային զինծառայողը հիվանդանոց տեղափոխվելիս մահացել է. ՊՆ
2021թ. դեկտեմբերի 31-ին, ժամը 10։50-ի սահմաններում, Վայոց Ձորի մարզում տեղակայված ՀՀ ՊՆ N զորամասի մարտական հենակետերից մեկում հայտնաբերվել է նույն զորամասի ժամկետային զինծառայող, շարքային Մովսես Արամայիսի Թադևոսյանը (ծնվ. 2003թ.)՝ գլխի մասում հրազենային վիրավորումով։ Հիվանդանոց տեղափոխելու ճանապարհին շարքային Թադևոսյանը մահացել է։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից։
Դեպքի առնչությամբ իրականացված օպերատիվ գործողությունների արդյունքում, նշված հանցագործությունը կատարելու կասկածանքով, ձերբակալվել է զոհված զինծառայողի ծառայակիցը։
Ընթանում է քննություն՝ դեպքի հանգամանքները լիարժեք պարզելու նպատակով։
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում Մովսես Թադևոսյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին։

Право 13:03 04/01/2022 Армения
МО Армении: Получивший огнестрельное ранение в голову военный скончался по дороге в больницу, задержан его сослуживец
31 декабря 2021 года, около 10:50, на одном из боевых опорных пунктов N-ской воинской части министерства обороны Республики Армения, расположенной в Вайоцдзорской области, был обнаружен военнослужащий срочной службы, рядовой Мовсес Арамаисович Тадевосян (2003 года рождения) с огнестрельным ранением в голову. По дороге в больницу рядовой Тадевосян скончался. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны РА.
«В результате оперативных действий, предпринятых в связи с происшествием, по подозрению в совершении указанного преступления был задержан сослуживец погибшего военнослужащего.
Для полноценного выяснения обстоятельств инцидента ведется расследование», - говорится в сообщении оборонного ведомства РА.
Министерство обороны Армении разделяет скорбь тяжкой утраты и выражает поддержку членам семьи, родным и сослуживцам Мовсеса Тадевосяна.