Քաղաքական 11:42 06/01/2022 Հայաստան
Հայաստանի ԱԳ նախարարությունը տարածել է հակտարարություն Ղազախստանում տեղի ունեցող իրադարձությունների մասին։
«Անհանգստությամբ և մտահոգությամբ ենք հետևում Ղազախստանում տեղի ունեցող զինված բախումներին։ Ահաբեկչական խմբավորումների ներթափանցման մասին լուրերը տագնապալի են։ Խստորեն դատապարտում ենք բռնությունը և համոզված ենք, որ այն չի կարող քաղաքական խնդիրների լուծման ճանապարհ լինել։
Հավատացած ենք, որ անհրաժեշտ է քայլեր ձեռնարկել հետագա բախումները կանխելու և երկրում խաղաղ քաղաքական գործընթացների, այդ թվում և քաղաքացիների խաղաղ հավաքներ անցկացնելու և արտահայտվելու իրավունքի իրացման համար անհրաժեշտ հանդուրժողականության մթնոլորտի վերականգնման ուղղությամբ»։

Политика 12:34 06/01/2022 Армения
Министерство иностранных дел Армении распространило заявление в связи с событиями в Казахстане, в котором говорится:
«С беспокойством и озабоченностью следим за вооруженными столкновениями в Казахстане.  Новость о проникновении террористических группировок вызывает тревогу.  Решительно осуждаем насилие и убеждены, что оно не может быть способом решения политических проблем.
Считаем, что необходимо предпринять шаги для предотвращения дальнейших столкновений и восстановления атмосферы терпимости, необходимой для мирных политических процессов в стране, в том числе и проведения мирных митингов граждан и осуществления права на свободу выражения мнений».