Քաղաքական 19:05 14/01/2022 Հայաստան
Երասխ-Ադրբեջանի սահմանին և Մեղրիի հատվածների երկաթուղու վերականգնման համար աշխատանքային խումբ կստեղծվի
Փաշինյանը նոր որոշում է ստորագրել ՝ ՀՀ երկաթուղու Երասխ -Ադրբեջանի Հանրապետության սահման և Մեղրիի հատվածների վերականգնման ծրագրի աշխատանքների արդյունավետ իրականացման նպատակով աշխատանքային խումբ ստեղծելու մասին։
«Համաձայն «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 7-րդ հոդվածի 16-րդ կետի և Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի 2018 թվականի մայիսի 25-ի N 564-Լ որոշման 1-ին հավելվածի 20-րդ կետի 5-րդ ենթակետի՝
1. Հայաստանի Հանրապետության երկաթուղու Երասխ - Ադրբեջանի Հանրապետության սահման և Մեղրիի հատվածների վերականգնման ծրագրի աշխատանքների արդյունավետ իրականացման նպատակով՝ ստեղծել աշխատանքային խումբ և հաստատել դրա անհատական կազմը՝ համաձայն հավելվածի:
2. Աշխատանքային խմբի ղեկավարին՝ եռամսյա պարբերականությամբ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետին ներկայացնել տեղեկատվություն աշխատանքային  խմբի կատարած աշխատանքների վերաբերյալ»,- ասվում է որոշման մեջ:

Pashinyan signs decision to set up a working group on railway restoration from Yeraskh to Azerbaijani border and Meghri sections
19:45 14/01/2022
Nikol Pashinyan signed on Friday a decision on setting up a working group for the effective implementation of the reconstruction program of Yersakh – Azerbaijani border and Merghri sections of the Armenian railways.
According to the decision, published by the electronic government, the head of the working group is tasked to report to the prime minister about the course of the works implemented by the working group every three months.
To remind, earlier, Deputy Prime Minister of Armenia Mher Grigoryan  said that the Armenian government plans to restore 45 km of the Yeraskh - Julfa - Ordubad - Meghri - Horadiz section of the railway and spend $200 mln.