Առողջություն 11:23 20/01/2022
Հայաստանում հունվարի 19-ին կատարվել է 5838 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 621 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 103 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 3 դեպք: Մահացածներից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում հունվարի 20-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 349 329 դեպք, որոնցից 333 857 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 5927 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8026 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1519 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Здоровье 12:40 20/01/2022 Армения
За минувшие сутки в Армении подтвержден 621 новый случай заражения коронавирусом (при проведенных 5838 тестах), выздоровели 103 человека.
При этом за сутки от коронавируса скончались 3 человека, у 2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1519.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 четверга, 20 января, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 349 329.
Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 333 857. На данный момент получают лечение 5927 пациентов.