Քաղաքական 09:54 31/01/2022 Հայաստան
«Երկու նկար, որոնք ցույց են տալիս, թե ինչ խղճուկ վիճակում կարող է հայտնվել անկարող լրագրողը, երբ, չգնահատելով իր կարողությունները, պատուհաս է դառնում երկրի և ժողովրդի գլխին։
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը 2020 թվականի հունվարի 25-ին լրատվամիջոցների հարցերին պատասխանելու ֆիզիկական հնարավորություն ուներ Կապան քաղաքում։ Այդ ժամանակ նա դեռ չէր հասցրել կործանել մեր հայրենիքը, չէր ստորագրել կապիտուլյացիոն հայտարարությունը, Վաղարշակ Հարությունյանին հրաման չէր տվել ադրբեջանցիներին բերելու Հայաստան և իրավունք տալու վերահսկողություն հաստատել Գորիս-Կապան ճանապարհին։ Այդ օրը նա Գորիսից Կապան գնալու հնարավորություն ուներ, ինչն իր համար ստեղծել էին այն մարդիկ, որոնց քննադատում էր իր այդ ասուլիսի ընթացքում և հպարտանում իր «100 ձեռքբերումներով», որոնց թվում էին ոստիկանների կողմից իր կնոջը տուգանելն ու մի հովազի Հայաստանի սարերում հայտնվելը։ Այդ ժամանակ նա կարող էր վայելել բազմաթիվ լրագրողների դիմաց նստելու «քաջությունը»։
Ընդամենը երկու տարից անց, գրեթե նույն օրը, 2022 թվականի հունվարի 24-ին նա Գորիս-Կապան ճանապարհով Կապան հասնելու հնարավորություն չուներ։
2022 թվականին նա այլևս թշնամուն էր հանձնել մեր հայրենիքը, դարձել հազարավոր երիտասարդների մահվան պատճառ, ավիրել ողջ պետական կառավարման համակարգը և դրան զուգահեռ մի քանի միլիոն դոլարով վերանորոգել իր կեցավայր հանդիսացող Սերժ Սարգսյանից զավթած առանձնատունը, գնել մի քանի միլիոն դոլար արժողության նոր զրահապատ մեքենաներ, հարյուրավոր թիկնապահների և ոստիկանների ուղեկցությամբ կարողացել այնտեղից հասնել իր նոր վերանորոգած աշխատասենյակ, նստել նոր ձեռք բերված կահույքի վրա՝ ընդամենը մի աղջիկ լրագրողի առաջ՝ երկու ժամ շարունակ թշնամահաճո զազրախոսության համար»։

Политика 12:01 31/01/2022 Армения
Экс-руководитель аппарата Конституционного суда Армении Эдгар Казарян на своей странице в Facebook написал:
«Два фото, которые показывают, в каком жалком положении может оказать неспособный журналист, когда, не оценив свои возможности, становится бедой на голову страны и народа:
Премьер-министр Армении Никол Пашинян 25 января 2020 года имел физическую возможность ответить на вопросы СМИ в Капане. В то время он еще не успел погубить нашу Родину, не подписал заявления о капитуляции, не приказал Вагаршаку Арутюняну (в то время министру обороны – ред.) привести азербайджанцев в Армению и дать право установить контроль над трассой Горис – Капан.
В тот день у него была возможность отправиться из Гориса в Капан, ее для него создали люди, которых он критиковал во время своей пресс-конференции, на которой он гордился своими «100 достижениями», в числе которых были штрафование полицейскими его жены и появление одной пантеры в горах Армении. В то время он мог насладиться «смелостью» сидеть перед многочисленными журналистами.
Всего лишь через два года, почти в тот же день, 24 января 2022 года, у него уже не было возможности добраться до Капана по трассе Горис – Капан.
К 2022 году он сдал нашу Родину врагу, стал причиной гибели тысяч молодых ребят, разрушил всю систему государственного управления, параллельно этому отремонтировал служащий ныне ему резиденцией особняк, захваченный у Сержа Саргсяна, купил новые бронированные машины на несколько миллионов долларов и в сопровождении сотен телохранителей и полицейских сумел добраться до своего недавно отремонтированного кабинета, сесть новую мебель – лишь перед одним журналистом, для двухчасового угодного врагу  сквернословия».