Քաղաքական 09:54 31/01/2022 Հայաստան
«Երկու նկար, որոնք ցույց են տալիս, թե ինչ խղճուկ վիճակում կարող է հայտնվել անկարող լրագրողը, երբ, չգնահատելով իր կարողությունները, պատուհաս է դառնում երկրի և ժողովրդի գլխին։
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը 2020 թվականի հունվարի 25-ին լրատվամիջոցների հարցերին պատասխանելու ֆիզիկական հնարավորություն ուներ Կապան քաղաքում։ Այդ ժամանակ նա դեռ չէր հասցրել կործանել մեր հայրենիքը, չէր ստորագրել կապիտուլյացիոն հայտարարությունը, Վաղարշակ Հարությունյանին հրաման չէր տվել ադրբեջանցիներին բերելու Հայաստան և իրավունք տալու վերահսկողություն հաստատել Գորիս-Կապան ճանապարհին։ Այդ օրը նա Գորիսից Կապան գնալու հնարավորություն ուներ, ինչն իր համար ստեղծել էին այն մարդիկ, որոնց քննադատում էր իր այդ ասուլիսի ընթացքում և հպարտանում իր «100 ձեռքբերումներով», որոնց թվում էին ոստիկանների կողմից իր կնոջը տուգանելն ու մի հովազի Հայաստանի սարերում հայտնվելը։ Այդ ժամանակ նա կարող էր վայելել բազմաթիվ լրագրողների դիմաց նստելու «քաջությունը»։
Ընդամենը երկու տարից անց, գրեթե նույն օրը, 2022 թվականի հունվարի 24-ին նա Գորիս-Կապան ճանապարհով Կապան հասնելու հնարավորություն չուներ։
2022 թվականին նա այլևս թշնամուն էր հանձնել մեր հայրենիքը, դարձել հազարավոր երիտասարդների մահվան պատճառ, ավիրել ողջ պետական կառավարման համակարգը և դրան զուգահեռ մի քանի միլիոն դոլարով վերանորոգել իր կեցավայր հանդիսացող Սերժ Սարգսյանից զավթած առանձնատունը, գնել մի քանի միլիոն դոլար արժողության նոր զրահապատ մեքենաներ, հարյուրավոր թիկնապահների և ոստիկանների ուղեկցությամբ կարողացել այնտեղից հասնել իր նոր վերանորոգած աշխատասենյակ, նստել նոր ձեռք բերված կահույքի վրա՝ ընդամենը մի աղջիկ լրագրողի առաջ՝ երկու ժամ շարունակ թշնամահաճո զազրախոսության համար»։

Politics 14:58 31/01/2022 Armenia
Former Chief of Staff of Armenia’s Constitutional Court Edgar Ghazaryan has shared two photos of Nikol Pashinyan’s news conferences in 2020 and 2022, saying they indicate “the pathetic position an inept journalist can find himself in, having failed to assess his abilities and becoming a scourge for his country and people.”
“Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan had an opportunity to answer media questions in Kapan on January 25, 2020. At that time, he had not yet managed to destroy our homeland, had not yet signed the capitulation document, had not yet ordered [then Defense Minister] Vagharshak Harutyunyan to bring Azerbaijanis to Armenia and allow them to establish control over the Goris-Kapan highway,” he wrote on Facebook on Monday.
“On that day, he had the opportunity to travel from Goris to Kapan, which had been created for him by the people he criticized during his press conference, boasting of his "100 achievements", which included the fining of his spouse by police and the discovery of a panther in the Armenian mountains. At the time, he could still enjoy sitting in front of numerous journalists.
“Just two years later, on January 24, 2022, he was no longer able to get to Kapan via the Goris-Kapan highway.
“By 2022, he had handed over our homeland to the enemy, led thousands of young people to their deaths and destroyed the entire state administration system. In the meantime, he renovated the mansion that was seized from Serzh Sargsyan and now serves as his residence, bought new armored cars worth several million dollars and, accompanied by hundreds of bodyguards and policemen, managed to get to his newly renovated office to make pro-enemy statements in front of just one journalist for two hours,” Ghazaryan said.