Քաղաքական 14:49 01/02/2022 Հայաստան
Սահմանադրության համաձայն՝ Հանրապետության նախագահի լիազորությունները ստանձնած՝ Ալեն Սիմոնյանը նախագահական նստավայրում այսօր հանդիպել է Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հետ:
ՀՀ նախագահի աշխատակազմից հայտնում են, որ Ալեն Սիմոնյանը կարևորել է նախագահական ինստիտուտի գործունեության հետագա բնականոն ընթացքը՝ ակնկալելով, որ մինչ Հանրապետության նոր նախագահի ընտրությունը նախագահի աշխատակազմը կշարունակի պատասխանատվությամբ կատարել իր պարտականությունները:
Հանդիպման ավարտից հետո Ալեն Սիմոնյանը շրջայց է կատարել նախագահական նստավայրում, ծանոթացել աշխատակազմի գործունեությանը:

Ален Симонян обошел рабочие кабинеты резиденции президента Армении
Приступивший согласно Конституции к исполнению полномочий Президента Председатель Национального Собрания Ален Симонян в Резиденции Президента сегодня встретился с персоналом Аппарата Президента Республики. Об этом сообщается на официальном сайте президента РА.
Ален Симонян подчеркнул важность дальнейшего продолжения закономерной деятельности института Президента и сказал, что до избрания нового Президента Республики ожидает ответственного выполнения Аппаратом Президента своих обязанностей.
По завершении встречи Ален Симонян обошёл рабочие кабинеты Резиденции Президента, ознакомился с деятельностью Аппарата.