Սպորտ 11:51 07/02/2022
Ռուսաստանի և Կանադայի ազգային հավաքականների հոկեյիստները բժշկական դիմակներով են հանդես եկել Պեկինում ընթացող Օլիմպիական խաղերի խմբային փուլի հանդիպմանը։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։
Ի սկզբանե խաղը պետք է սկսվեր Մոսկվայի ժամանակով 7:10-ին, սակայն Կանադայի հավաքականը նշված ժամին խաղադաշտ չի մտել։ Ռուսաստանի հավաքականը խաղադաշտում  20 րոպե սպասել է մրցակցին, իսկ հետո գնացել է հանդերձարան։
Ըստ TSN-ի՝ Կանադայի հավաքականը ցանկացել է սպասել ռուս հոկեյիստների կորոնավիրուսի թեստերի արդյունքներին։
Այնուհետև հայտարարվել է հանդիպումը մեկ ժամով հետաձգելու մասին։ Հետագայում կանադացիները հայտնվել են սառույցի վրա, սակայն երկու հավաքականների բոլոր խաղացողները, ինչպես նաև մրցավարները խաղի են դուրս եկել բժշկական դիմակներով:
Ինչպես Twitter-ի իր միկրոբլոգում հայտնել է լրագրող Յուլիա Ստյուարտ-Բիննսը, հոկեյիստուհիները հանդես կգան դիմակներով այնքան ժամանակ, քանի դեռ պատրաստ չեն ռուսական թիմի կորոնավիրուսի թեստերի արդյունքները:

Sport 12:54 07/02/2022 World
Women’s hockey players of Team ROC and Team Canada on Monday took to the ice to play a preliminary group game wearing medical masks, TASS reported.
The game was initially scheduled for 07:10 Moscow time, but it was delayed by an hour, since the Canadian hockey players refused to begin the match. According to Canadian CBC TV channel, the Canadian team did not receive a report on the results of Russians’ coronavirus tests.
The 2022 Winter Olympic Games in the Chinese capital of Beijing are held from February 4-20, while the Paralympic Winter Games will be held on March 4-13. Russian athletes are competing in the 2022 Winter Olympic Games in Beijing under the flag and logo of the Russian Olympic Committee (ROC) instead of the Russian national flag and state emblem.