Հասարակություն 16:19 15/02/2022 Տարածաշրջան
Ակտիվորեն իրականացվում են դեպի վրաց-հայկական սահմանակետ տանող Փոնիճալա-Մառնեուլի-Գուգութի միջազգային ճանապարհի վերանորոգման աշխատանքները։ Սա ամենակարճ ճանապարհն է, որը կապում է Քվեմո Քարթլիի շրջանը և Հայաստանը Թբիլիսիի հետ։
Jnews-ի հաղորդմամբ, ճանապարհին վերանորոգվում է երկու հատված՝ մեկը ութ կիլոմետր (30 կմ-ից 37 կմ), իսկ երկրորդը՝ յոթ կիլոմետր երկարությամբ(40 կմ-ից 46 կմ):
Վրաստանի Ճանապարհային վարչությունից հայտնում են, որ այս պահին ճանապարհին խճալցման աշխատանքներ են տարվում, ինչպես նաև տեղադրվում են եզրաքարերը։
Վերանորոգման աշխատանքները պետք է ավարտվեն 2022 թվականի հոկտեմբերին։
«Նախագիծը կապահովի մեքենաների և հետիոտնի անվտանգ տեղաշարժը և զգալի կերպով կբարելավի այստեղ բնակվող ընտանիքների կենսապայմանները»,- ասվում է Ճանապարհային վարչության հաղորդագրության մեջ։

Общество 16:36 15/02/2022 Регион
В активном режиме проводится ремонт дороги международного значения Поничала-Марнеули-Гугути, ведущей к грузино-армянской границе.
Как пишет jnews.ge, это кратчайший путь, который связывает регион Квемо Картли и Армению с Тбилиси.
На дороге ремонтируют два участка: один восьмикилометровый (с 30 км до 37 км) и второй, протяженностью в семь километров (с 40 км по 46 км).
К этому времени на объекте проезжую часть покрывают слоем щебня и устанавливают бордюры, сообщает департамент автомобильных дорог Грузии.
Ремонтные работы должны завершиться в октябре 2022 года.
«Проект обеспечит безопасное движение автомобилей и пешеходов и значительно улучшит жилищные условия проживающих здесь семей», отмечено в сообщении автодорожного департамента.