Քաղաքական 09:40 24/02/2022 Հայաստան
ՊՆ. Ադրբեջանին ևս մեկ անգամ կոչ ենք անում զերծ մնալ սահմանային իրադրության մասին ակնհայտ կեղծ տեղեկություններ տարածելուց
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը, շարունակելով սահմանային իրադրության վերաբերյալ պարբերական ապատեղեկատվությունների իր գործելաոճը, հայտարարում է, թե փետրվարի 23-ի երեկոյան ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի հարավ-արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական մարտական դիրքերի ուղղությամբ։
ՊՆ հասարակայնության հետ կապերի ու տեղեկատվության վարչության փոխանցմամբ, Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը ադրբեջանական կողմին ևս մեկ անգամ կոչ է անում զերծ մնալ սահմանային իրադրության վերաբերյալ ակնհայտ կեղծ տեղեկություններ տարածելուց։
Իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է և գտնվում է ՀՀ ԶՈՒ լիարժեք վերահսկողության ներքո։

Politics 11:46 24/02/2022 Armenia
Azerbaijan’s Defense Ministry continues spreading disinformation on the border situation, the Armenian Defense Ministry said in a statement on Thursday.
In particular, it accused the Armenian military of opening fire at Azerbaijani combat positions deployed in the south-eastern section of the Armenian-Azerbaijani border on Wednesday evening.
“The Armenian Defense Ministry again urges the Defense Ministry of Azerbaijan to refrain from spreading fake news about the border situation,” reads the statement.
The situation along the border is relatively stable and is fully controlled by the Armenian army, the ministry said.