Իրավունք 15:40 12/03/2022 Արցախ
Արցախի իրավապահ մարմինները շարունակում են վեր հանել վերջին օրերին Ասկերանի շրջանի համայնքների ուղղությամբ արձակված կրակոցների հետևանքները։
Արցախի դատախազությունից հայտնում են, որ վերջին օրերին արցախա-ադրբեջանական շփման գծի տարբեր հատվածներում Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակոցներ են արձակվել Արցախի Ասկերանի շրջանի Խրամորթ, Փառուխ և Խնապատ համայնքների ուղղությամբ:
Արցախի Հանրապետության իրավապահ մարմինները շարունակում են արցախահայությանն ուղղված հանցավոր արարքների փաստագրման և ապացույցների ամրագրման գործընթացը:
Ապացույցների հավաքագրման ընթացքում հերթական դեպքն արձանագրվել է Ասկերանի շրջանի Փառուխ համայնքում, 60 մմ տրամաչափի ականանետից արձակված արկը պայթել էր համայնքին պատկանող շինության բակում և պատճառել գույքային վնաս:

Law 16:15 12/03/2022 NKR
The Artsakh law enforcement agencies continue to reveal consequences of the shots fired by the Azerbaijani military towards the communities of the Askeran region of the Artsakh Republic in the recent days, the Artsakh Prosecutor's Office said on Saturday.
"As reported earlier, in recent days the Azerbaijani troops deployed in various sections of the Artsakh-Azerbaijani line of contact opened fire at the Khramort, Parukh and Khnapat communities of Artsakh's Askeran region using firearms of various calibers,” it said.
The law enforcement authorities of Artsakh continue the process of documenting criminal acts against the Armenians of Artsakh and collecting evidence.
“During the evidence collection another incident was documented in the village of Parukh in Askeran. A 60 mm mortar shell had exploded in the yard of a community building, causing damage to the property,” the Prosecutor's Office said.