Իրավունք 15:40 12/03/2022 Արցախ
Արցախի իրավապահ մարմինները շարունակում են վեր հանել վերջին օրերին Ասկերանի շրջանի համայնքների ուղղությամբ արձակված կրակոցների հետևանքները։
Արցախի դատախազությունից հայտնում են, որ վերջին օրերին արցախա-ադրբեջանական շփման գծի տարբեր հատվածներում Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակոցներ են արձակվել Արցախի Ասկերանի շրջանի Խրամորթ, Փառուխ և Խնապատ համայնքների ուղղությամբ:
Արցախի Հանրապետության իրավապահ մարմինները շարունակում են արցախահայությանն ուղղված հանցավոր արարքների փաստագրման և ապացույցների ամրագրման գործընթացը:
Ապացույցների հավաքագրման ընթացքում հերթական դեպքն արձանագրվել է Ասկերանի շրջանի Փառուխ համայնքում, 60 մմ տրամաչափի ականանետից արձակված արկը պայթել էր համայնքին պատկանող շինության բակում և պատճառել գույքային վնաս:

Право 15:47 12/03/2022 НКР
Правоохранительные органы продолжают выявлять последствия выстрелов, произведенных в последние дни ВС Азербайджана в направлении общин Аскеранского района Республики Арцах. Об этом сообщает прокуратура Арцаха.
«Как уже сообщалось, в последние дни на различных участках арцахско-азербайджанской линии соприкосновения ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели выстрелы в направлении общин Храморт, Парух и Хнапат Аскеранского района Арцаха.
Правоохранительные органы Республики Арцах продолжают процесс документирования преступных деяний против армян Арцаха и закрепления доказательств.
В ходе сбора доказательств очередной случай был зафиксирован в общине Парух Аскеранского района, выпущенный из 60-мм миномета снаряд разорвался во дворе принадлежащего общине здания и причинил ущерб имуществу».