Առողջություն 12:29 15/03/2022 Հայաստան
Հայաստանում մարտի 14-ին կատարվել է 2170 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 55  նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 237 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 4 դեպք։ Մահացածներից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում մարտի 15-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 422076 դեպք, որոնցից 408799 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 3060 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8579 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1638 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 217 կորոնավիրուսով հիվանդ։

Здоровье 13:13 15/03/2022 Армения
За минувшие сутки в Армении подтверждено 55 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 2170 тестах), выздоровели 237 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 4 человека, у 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни.
Число таких случаев составляет 1638.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 вторника, 15 марта, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 422076.
Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 408799. На данный момент получают лечение 3060 пациентов.
Число случаев с летальным исходом составило 8579.
С начала пандемии, согласно официальным данным, скончались 10 тыс. 217 зараженных коронавирусом пациентов.