Առողջություն 12:29 15/03/2022 Հայաստան
Հայաստանում մարտի 14-ին կատարվել է 2170 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 55  նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 237 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 4 դեպք։ Մահացածներից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում մարտի 15-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 422076 դեպք, որոնցից 408799 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 3060 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8579 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1638 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 217 կորոնավիրուսով հիվանդ։

Armenia has confirmed 55 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 422,076 as of 11 a.m. Tuesday, March 15, according to data released by the Ministry of Health.
Overall, 2,170 Covid-19 tests were administered on March 14.
237 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 408,799.
3 new Covid-19 deaths have been reported in the country, taking the official death toll to 8,579. The figure does not include the deaths of 1,638 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 3,060 active cases. As many as 2,938,644 tests have been performed in the country since the disease outbreak.