Առողջություն 15:20 17/03/2022 Հայաստան
«Արդեն երրոդ նիստն է մենք առանց դիմակների ենք, դա կապված է նրա հետ, որ կորոնավիրուսային հիվանդության վիճակն այսօր Հայաստանում բավականին բարվոք է»,- կառավարութան նիստում հայտնեց Նիկոլ Փաշինյանը:
Նրա խոսքով՝ դեռ երեք շաբաթ առաջ նկատել էին նոր դեպքերի անկման միտումը ու կանխատեսել էին, որ թվերը նվազելու են:
Փաշինյանը սակայն զգուշացրեց, որ եթե պատվաստման գործընթացը պաշտաճ ձևով չկազմակերպվի, ապա «իքս» պահի ստիպված են լինելու վերադառնալ դիմակներով ռեժիմի:
«Եթե, Աստված մի արասցե, ավելի վատ ընթացք լինի, ավելի խիստ ռեժիմների կանցնենք, այնպես որ՝ իմ կոչը, խնդրանքն է, որ պատվաստումները պատշաճ ձևով շարունակվեն, այն մակարդակը, որ կա պատվաստումների, գոհացուցիչ չէ»,-հայտարարեց Փաշինյանը:

Health 16:45 17/03/2022 Armenia
At a cabinet meeting on Thursday, Nikol Pashinyan stressed the need to step up Covid-19 vaccinations in Armenia to avoid possible resurgence of daily cases.
"It is already the third meeting that we are not wearing face masks due to the improving Covid situation in Armenia,” he said.
He stated that three weeks ago a downward trend in new infections was observed. However, Pashinyan said if the vaccination process is not properly organized, the face mask mandate may be reimposed in the country at some point.
“If, God forbid, the situation worsens, we will resort to stricter measures. Therefore, I call for a proper continuation of the vaccination process, the current rates are not satisfactory,” he said.