Ի վերջո խաղաղությո՞ւն, թե Ադրբեջանի կողմից թելադրված պայմանների ընդունում. Թագուհի Թովմասյան
«Խոսում ենք խաղաղության օրակարգի մասին, բա մեր գերիների մասով պահանջատիրությո՞ւնը, մոռացե՞լ ենք նրանց մասին, որտե՞ղ է Հադրութի և Շուշիի դեօկուպացիայի պայմանը, տեղահանվածների ճակատագրի հարցը։ Մայիսի 12-ին ադրբեջանական զորքերը մխրճվեցին Սյունիք և Գեղարքունիք, նոյեմբերի 26-ին հաստատվեցին Սյունիքի որոշ տարածքներում, որևէ տեղեկություն ունե՞նք՝ արդյոք Հայաստանի սուվերեն տարածքում են շարունակելու մնալ ադրբեջանական ուժերը, թե՞ ոչ։ Ի վերջո խաղաղությո՞ւն, թե Ադրբեջանի կողմից թելադրված պայմանների ընդունում։
ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հայտարարում է, որ ԼՂ հիմնախնդիրը մեզ համար տարածքային հարց չէ, այլ իրավունքների, պրն․ նախարար, իսկ պատկերացնո՞ւմ եք արդյոք, որ արցախցու իրավունքները կարող են պաշտպանված լինել, եթե Արցախը Ադրբեջանի կազմում լինի»։
- Վահե Հովհաննիսյան. Խաղաղություն՝ պատերազմի ժամանակ. Հայկական օրակարգ
- Խաղաղությունը երկկողմանի գործընթաց է, տանգոյի նման մի բան է, այն երկուսով են պարում. Արթուր Ղազինյան

Политика 13:18 21/03/2022 Армения
«Мы говорим о повестке мира, а требования по части наших пленных, забыли о них? Где условия деоккупации Гадрута и Шуши? Вопросы судеб переселенцев?
12 мая 2021 года азербайджанские войска вторглись в Сюник и Гегаркуник, 26 ноября 2021 года были утверждены на некоторых территориях Сюника. У нас есть какие-либо сведения о том, останутся ли на суверенной территории Армении азербайджанские силы или нет? В конце концов мир или принятие продиктованных Азербайджаном условий?
Министр иностранных дел Арарат Мирзоян заявляет, что проблема НК для нас не территориальный вопрос, а права. Господин Министр - а представляете ли вы, что права арцахцев могут быть защищены, если Арцах будет в составе Азербайджана?»