Քաղաքական 23:37 25/03/2022 Հայաստան
Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից։
Քննարկվել է Լեռնային Ղարաբաղում Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտի ադրբեջանական ստորաբաժանումների ներխուժումից հետո ստեղծված իրավիճակը, որը Փաշինյանը գնահատել է լարված։
Վերջինս հարցադրում է արել տվյալ իրավիճակում ռուս խաղաղապահների գործողությունների հետաքննության անհրաժեշտության մասին և ընդգծել ռուս խաղաղապահների կողմից Ադրբեջանի զինված ուժերը ելման դիրքեր վերադարձնելու պահանջի անհրաժեշտությունը։
Երկու երկրների ղեկավարները պայմանավորվել են ջանքեր գործադրել ԼՂ-ում ստեղծված ճգնաժամային իրավիճակը կարգավորելու ուղղությամբ։

Politics 11:25 26/03/2022 Armenia
Nikol Pashinyan on Friday held a telephone conversation with Russian President Vladimir Putin, the Armenian prime minister’s office reported.
The situation created after the invasion of Azerbaijani forces into the responsibility zone of the Russian peacekeeping contingent in Nagorno-Karabakh (Artsakh) was discussed, which Pashinyan assessed as tense.
He raised the need to investigate the actions of Russian peacekeepers in the given situation and stressed the need for returning the Azerbaijani armed forces to their initial positions with the efforts of the Russian peacekeepers.
The leaders of the two countries agreed to make efforts to resolve the crisis situation in Nagorno-Karabakh.