Առողջություն 11:54 26/03/2022 Հայաստան
Հայաստանում մարտի 25-ին կատարվել է 2608 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 21 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 64  հիվանդ, գրանցվել է մահվան 2 դեպք։ Մահացածներից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում մարտի 26-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 422 444  դեպք, որոնցից 409 757 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 2406 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8608 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1673 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 281 կորոնավիրուսով հիվանդ։

Здоровье 12:52 26/03/2022 Армения
За минувшие сутки в Армении подтвержден 21 новый случай заражения коронавирусом (при проведенных 2608 тестах), выздоровели 64 человека.
При этом за сутки от коронавируса скончались 2 человека, у 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни.
Число таких случаев составляет 1673.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 субботы, 26 марта, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 422 444.
Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 409757. На данный момент получают лечение 2406 пациентов.
Число случаев с летальным исходом составило 8608.
С начала пандемии, согласно официальным данным, скончался 10 тыс. 281 зараженный коронавирусом пациент.