Մշակույթ 16:22 06/04/2022 Հայաստան
Մալենայի փայլուն հաղթանակից հետո «Մանկական Եվրատեսիլ» երգի 20-րդ մրցույթը դեկտեմբերի 11-ին տեղի կունենա Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում: Այս մասին հայտարարում են Եվրոպական հեռարձակողների միությունը և Հայաստանի Հանրային հեռուստաընկերությունը։
«Մանկական Եվրատեսիլը» Երևանը հյուրընկալում է արդեն երկրորդ անգամ՝ 2011 թվականին Վլադիմիր Արզումանյանի «Մամա» երգի հաղթանակից հետո: Հայաստանը «Մանկական Եվրատեսիլ» մրցույթի պատմության ամենահաջողակ երկներից մեկն է՝ 14 անգամ մասնակցել է և միշտ լավագույն տասնյակում տեղ է զբաղեցրել:
«Անհամբեր ենք տեսնելու, թե ինչպես են Երևանի մեր գործընկերները գործի դնելու այն բացառիկ ոգևորությունն ու ավյունը, որ ունեն «Մանկական Եվրատեսիլ» մրցույթի հանդեպ»,-ասել է «Մանկական Եվրատեսիլի» գործադիր ղեկավար Մարտին Օսթերդալը։

Общество 17:18 06/04/2022 Армения
20-й международный песенный конкурс «Детское Евровидение-2022» пройдет 11 декабря в столице Армении – в СКК имени Карена Демирчяна в Ереване, сообщают Европейский вещательный союз EBU и Общественное телевидение Армении.
«Детское Евровидение» Ереван принимает уже во второй раз. Представитель Армении Владимир Арзуманян с песней «Мама» победил в конкурсе в 2010 году, и на следующий год – в 2011-м – Ереван принял «Детское Евровидение».
Армения – одна из самых успешных стран-участниц «Детского Евровидения»: она участвовала 14 раз и всегда занимала место в первой десятке.
«Мы с нетерпением ждем возможности увидеть, как наши партнеры в Ереване задействуют исключительный энтузиазм и энергию, которые имеются по отношению к "Детскому Евровидению"», – сказал исполнительный директор «Детского Евровидения» Мартин Остердаль.