Մշակույթ 14:22 11/04/2022 Հայաստան
Երևանի «Ոսկե ծիրան» 19-րդ միջազգային կինոփառատոնն այս տարի տեղի կունենա հուլիսի 10-17-ը։ «Ոսկե ծիրան» Երևանի միջազգային կինոփառատոնի մամուլի գրասենյակից հայտնում են, որ այս տարի ևս միջազգային կինոտոնը հանրությանը կներկայացնի մրցութային կինոնկարներ աշխարհի տարբեր երկրներից, ինչպես նաև ֆիլմեր ամենահեղինակավոր կինոփառատոներից։
Հայտարարվել է նաև, փառատոնի արտադրական հարթակի՝ GAIFF Pro հավատարմագրման բացման  մասին։ Նաև GAIFF Pro-ն սկսում է C2C նախագծերի և աշխատանքային փուլում գտնվող ֆիլմերի հայտերի ընդունումը: C2C շուկան այս տարի տեղի կունենա հուլիսի 11-15-ը: Մասնակցության պայմաններն ու վերջնաժամկետի մասին ինֆորմացիան հասանելի է փառատոնի պաշտոնական կայքում։
Որպես GAIFF Pro-ի բաղադրիչ՝ C2C Տարածաշրջանային համատեղ արտադրության շուկան Արևմտյան Ասիայի տարածաշրջանի կինոռեժիսորների համար նախատեսված միջազգային հարթակ է, որը հնարավորություն է տալիս զարգացնել ռեժիսորի առաջին կամ երկրորդ ֆիլմի նախագիծը, ինչպես նաև այն ներկայացնել կինոոլորտի միջազգային մասնագետներին՝ խթանելով և հաստատելով համագործակցություն երկրների միջև:

Culture 14:40 11/04/2022 Armenia
The 19th Golden Apricot Yerevan International Film Festival will take place on July 10-17 this year. As always, this year, the International Film Festival will present to the public films from different countries of the world in the competition sections, as well as films from the most prestigious film festivals, organizers said on Monday.
The festival's production platform, GAIFF Pro announced the opening of the GAIFF Pro accreditation, as well as call for applications for C2C Project and Work-in-progress markets that will take place from July 11 to 15, 2022.
The participation criteria and deadlines are available on the official website of the festival.
As a part of GAIFF Pro, Cross-Border Regional Co-production Market (C2C) is an international platform designed for emerging filmmakers of the Western Asia Region. C2C aims to help filmmakers develop their first or second feature film projects, and to pitch them to accredited international film industry professionals, boosting and establishing co-productions across borders.