Մշակույթ 14:22 11/04/2022 Հայաստան
Երևանի «Ոսկե ծիրան» 19-րդ միջազգային կինոփառատոնն այս տարի տեղի կունենա հուլիսի 10-17-ը։ «Ոսկե ծիրան» Երևանի միջազգային կինոփառատոնի մամուլի գրասենյակից հայտնում են, որ այս տարի ևս միջազգային կինոտոնը հանրությանը կներկայացնի մրցութային կինոնկարներ աշխարհի տարբեր երկրներից, ինչպես նաև ֆիլմեր ամենահեղինակավոր կինոփառատոներից։
Հայտարարվել է նաև, փառատոնի արտադրական հարթակի՝ GAIFF Pro հավատարմագրման բացման  մասին։ Նաև GAIFF Pro-ն սկսում է C2C նախագծերի և աշխատանքային փուլում գտնվող ֆիլմերի հայտերի ընդունումը: C2C շուկան այս տարի տեղի կունենա հուլիսի 11-15-ը: Մասնակցության պայմաններն ու վերջնաժամկետի մասին ինֆորմացիան հասանելի է փառատոնի պաշտոնական կայքում։
Որպես GAIFF Pro-ի բաղադրիչ՝ C2C Տարածաշրջանային համատեղ արտադրության շուկան Արևմտյան Ասիայի տարածաշրջանի կինոռեժիսորների համար նախատեսված միջազգային հարթակ է, որը հնարավորություն է տալիս զարգացնել ռեժիսորի առաջին կամ երկրորդ ֆիլմի նախագիծը, ինչպես նաև այն ներկայացնել կինոոլորտի միջազգային մասնագետներին՝ խթանելով և հաստատելով համագործակցություն երկրների միջև:

Культура 14:45 11/04/2022 Армения
XIX ереванский международный кинофестиваль «Золотой абрикос» в этом году пройдет 10-17 июля, сообщает пресс-служба фестиваля.
Международный киносмотр и в этом году представит публике конкурсные фильмы из разных стран мира, а также с самых авторитетных кинофестивалей.
Уже объявлено и об открытии производственной площадки фестиваля – аккредитации GAIFF Pro. GAIFF Pro начинает и прием заявок на проекты C2C и фильмы на рабочем этапе. Рынок C2C в этом году состоится 11-15 июля.
Как компонент GAIFF Pro, региональный рынок совместного производства C2C –международная платформа для режиссеров из региона Западной Азии, которая позволяет разрабатывать проекты первого или второго фильма режиссера, а также представлять его международным специалистам в области кино, продвигая и устанавливая сотрудничество между странами.