Քաղաքական 10:36 12/04/2022 Հայաստան
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանի  ելույթից հետո, ով նաև ԱԺ ամբիոնին տեղադրել էր Արցախի Հանրապետության դրոշը,  ելույթ ունեցավ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանը։
Նա մոտենալով ամբիոնին՝ պոկեց Սեյրան Օհանյանի տեղադրած Արցախի դրոշը։
«Մեր քաղաքացիներին կոչ եմ անում չտրվել  այն պարզ, դատարկ պոպուլիզմին, որով զբաղված է  հիմա ընդդիմությունը։
Գալիս են այստեղ, պոպուլիստական ելույթներ են ունենում, թե  իբրև իրենք  Արցախ պահող են, Հայաստան պահող են ու մտահոգներ են, բայց իրականում 30 տարի այդ նույն բառերը գոչելով՝ ընդամենը հարստացրել են սեփական գրպաններն ու սեփական ընտանիքների գրպանները»,- ասաց Վ.Ալեքսանյանը։

Политика 13:14 12/04/2022 Армения
После выступления руководителя парламентской фракции «Армения» Сейрана Оганяна, который также установил на трибуне НС флаг Республики Арцах (НКР), к трибуне подошел депутат от фракции правящей партии «Гражданский договор» Ваагн Алексанян.
Подойдя к трибуне, Ваагн Алексанян сорвал установленный Сейраном Оганяном флаг Арцаха.
«Призываю наших граждан не поддаваться примитивному, пустому популизму, которым занята сейчас оппозиция.
Приходят сюда, выступают с популистскими речами, якобы они – отстаивают Арцах, Армению, беспокоятся. На самом же деле, 30 лет повторяя эти слова, они только наполнили свои карманы и обогатили свои семьи», – сказал Ваагн Алексанян.