Հասարակություն 17:28 13/04/2022 Հայաստան
UTair ավիաընկերությունը Սոչի-Երևան չվերթ է իրականացնելու ամեն օր: Այդ մասին ասվում է ավիաընկերության կայքում։
«նախորդ տարվա նոյեմբերին մենք առաջին անգամ ներդրեցինք չվերթ Սոչիից դեպի Հայաստանի մայրաքաղաք: Այն պահանջված է ուղևորների կողմից, և մենք որոշեցինք այն թողնել ամառային չվացուցակում»,-ասել է ավիաընկերության նախագահ Օլեգ Սեմենովը։
Տոմսերն արդեն վաճառվում են: Միակողմանի տոմսի արժեքը 11280 ռուբլի է։ Առողջարանային քաղաքից մեկնումը նախատեսված է 13:50-ին, իսկ հակառակ ուղղությամբ՝ 17:00-ին:
Սեմենովը մանրամասնել է, որ UTair-ը կշարունակի նաև Մոսկվայից Երևան թռիչքներ իրականացնել։ Ինքնաթիռները մոսկվայիվ մեկնելու են 13:35-ին, և հետ են վերադառնալու՝ 18:40-ին։

Общество 14:04 13/04/2022 В мире
Авиакомпания "ЮТэйр" будет ежедневно летать по маршруту Сочи — Ереван, сообщается на сайте перевозчика.
"В ноябре прошлого года мы впервые ввели рейс в столицу Армении из Сочи. Он востребован пассажирами, и мы приняли решение оставить его в летнем расписании", — заявил президент авиакомпании Олег Семенов.
Билеты уже доступны в продаже, стоимость — 11280 рублей в одну сторону. Вылет из города-курорта запланирован на 13:50, а в обратном направлении — в 17:00.
Семенов уточнил, что Utair также продолжит выполнять перевозки в Ереван из Москвы. Лайнеры отправляются из столицы в 13:35, обратно — в 18:40.