Արցախի ժողովուրդը բանից տեղյակ չէ, իրենց երկիրը տալիս են ադրբեջանցիներին. Տիգրան Արզաքանցյան
«Ուժը Հայրենյաց» կուսակցության նախագահ Տիգրան Արզաքանցյանը Ազատության հրապարակում է։ Նա ասաց, որ որպես երկրի անհանգստացող քաղաքացի տեսել է հրապարակում հավաքվել են մարդիկ, քաղաքական գործիչներ, մոտեցել է՝ հասկանալու հավաքի նպատակը։
«Ինչպես հայ ազգի բոլոր ներկայացուցիչներն են այսօր անհանգստանում քաղաքական իրավիճակից, նույնը ես եմ։ Որպես քաղաքացի կարևոր է գանք, տեսնենք, թե այսօր մեր ժողովուրդն ինչպես է տրամադրված, ինչ է կատարվում, հասկանանք, թե ինչպես ենք մեր երկիրը հանում այս ճգնաժամից։
Ոչ մեկ կուսակցություն-կուսակցություն չպետք է խաղա, երկրի վիճակն է այսօր այն աստիճանի, որ պետք է կանգնենք մեր երկրի կողքը, երկիրն այս ցնցումներից կարողանանք հանել»,- ասաց Տ. Արզաքանցյանը։
Նրա խոսքով, չի հավատում թուրքերին, ադրբեջանցիներին, հիմա իրենց հետ խաղաղություն կնքելն անիմաստ է, խաբող են։
«Պետք է խնդիրները ճշտվեն, բոլորի առաջ դրվի ճանապարհային քարտեզը, կարողանալ հարցին ճիշտ լուծում տալ։ Երկիրը տանում են սխալ ուղղությամբ։ Ասում ենք խաղաղ ձևով կարողանանք կնքել այդ պայմանագիրը։ Ինչ անենք՝ խաղաղ ձևով հանձնենք մեր երկի՞րը։
Ամենակարևորը՝ հաշվի առնել Արցախի ժողովրդի կարծիքը։ Ամենավատն այն է, որ բանակցություններին չեն մասնակցում Արցախի ղեկավարությունը։ Արցախի ժողովուրդը բանից տեղյակ չէ, իրենց երկիրը տալիս են ադրբեջանցիներին։ Այդպես չի լինում»,- ասաց Տ.Արզաքանցյանը։
Հիշեցնենք, որ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանն Ազատության հրապարակում հայտարարեց անժամկետ բողոքի ակցիաների մեկնարկի մասին, քաղաքացիներին հրավիրեց հրապարակ։
Ազատության հրապարակում այս պահին բազմաթիվ քաղաքացիներ, քաղաքական, հասարակական գործիչներ, փորձագետներ են հավաքվել։
- Թագուհի Թովմասյան. Վճռական գործողությունների մեկնարկը տրված է
- Ի՞նչ է կատարվում Ազատության հրապարակում
- Տիգրան Աբրահամյան. Երկիրը փրկելու պայքար է
- Հոկտեմբերի 3-ին հնարավոր էր կանգնեցնել պատերազմը, բայց չարեցին, որովհետև խոստացել էին հանձնել. Սերոբ Գասպարյան
- Պարոն Վանեցյանի այսօրվա քայլը պետք է օրինակ լինի շատերի համար. Աղվան Վարդանյան
- Այս պահին Հայաստանում կուսակցության, անհատների շահեր չկան, այժմ վճռվում է մեր հայրենիքի բախտն ու ճակատագիրը. Ոսկանյան
- Պայմանական իմ աշխատասենյակը լինելու է Ազատության հրապարակը. Արթուր Վանեցյան
- Ժամն է գործելու, Արցախը, Հայաստանը գտնվում են խիստ ճգնաժամային փուլում․ Խաչիկ Գալստյան
- Արի Ազատության հրապարակ. Արսեն Բաբայան
- Արթուր Վանեցյանը քաղաքացիներին հրավիրում է Ազատության հրապարակ. Մեկնարկում է անժամկետ բողոքի ակցիա

Политика 19:55 17/04/2022 Армения
Лидер партии «Сила Родины» Тигран Арзаканцян – на площади Свободы в Ереване. Он указал, что как неравнодушный гражданин страны, увидел собравшихся на площади людей, политических деятелей, подошел, чтобы понять цель собрания.
«Как все представители армянского народа сегодня обеспокоены политической ситуацией, так и я. Важно, чтобы мы, как граждане, приходили, посмотрели, как наш народ сегодня настроен, что происходит, поняли, как мы выводим нашу страну из этого кризиса.
В этой ситуации нельзя руководствоваться партийными интересами, ситуация сегодня такова, что мы должны встать на защиту нашей страны и суметь вывести ее из этих потрясений», – указал Т.Арзаканцян.
По его словам, он не верит туркам и азербайджанцам, сейчас заключать с ними мирный договор – бессмысленно, ибо обманут.
«Проблемы должны быть прояснены, перед всеми должна быть поставлена дорожная карта, чтобы иметь возможность дать правильное решение вопросу. Страну ведут в неправильном направлении. Говорят, можем подписать договор мирным путем. Что мы должны сделать, мирно сдать нашу страну?
Самое главное – учитывать мнение народа Арцаха. Хуже всего то, что руководство Арцаха не участвует в переговорах. Народ Арцаха не в курсе, их страну сдают азербайджанцам. Так не бывает», – сказал Т.Арзаканцян.
Напомним, глава фракции НС «Честь имею», председатель партии «Айреник» («Отечество») Артур Ванецян заявил о начале бессрочных акций протеста на площади Свободы, пригласил на площадь граждан.
В настоящий момент на площади Свободы собрались многочисленные граждане, политические, общественные деятели, эксперты.