Քաղաքական 14:27 17/04/2022 Հայաստան
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտարարեց՝ ինքը Ազատության հրապարակում է, հասել է կրիտկական պահը, երբ այլևս ելույթներ ունենալով, գրառումներո անելով, որևէ բանի հասնել չենք կարող։
«Վերջին օրերին այս իշխանությունների կողմից արվող հայտարարությունները խոսում են այն մասին, որ նրանք համակերպվել են Արցախի կորստի հետ, պատրաստ են հանձնել Արցախը թշնամուն։
Հասնում ենք մի հանգրվանի, որ խնդիր ունենք Հայաստանի անվտանգության հետ։ Հասել ենք մի պահի, երբ ասում են՝ մեր նահատակված զինվորներն անիմաստ են պայքարել, նրանց տրված կյանքը սխալի արդյունք է եղել։
Բայց ավելի կարճ ասեմ։ Ես եկել եմ Ազատության հրապարակ, չեմ ուզում վերադառնալ տուն, ուզում եմ շփվել  յուրաքանչյուրի հետ, խոսել բոլորի հետ՝ հասկանանք, ինչ ենք անելու։
Հարգելի հայրենակիցներ, ես լինելու եմ այստեղ, խնդրում եմ, եկեք Ազատության հրապարակ, համախմբվենք, հզորանանք, պայքարենք հանուն Հայաստանի, հանուն Արցախի, հանուն հայ լինելու»,-ասաց Արթուր Վանեցյանը։

Политика 16:52 17/04/2022 Армения
Руководитель фракции Национального Собрания Армении «Честь имею», председатель партии «Айреник» («Отечество») Артур Ванецян в прямом эфире на своей странице в социальной сети Facebook заявил: он находится на площади Свободы в Ереване, настал критический момент, когда уже выступлениями, записями достичь чего-либо не удастся.
«Озвучиваемые в последние дни действующими властями Армении заявления говорят о том, что они смирились с мыслью об утрате Арцаха, готовы сдать Арцах врагу. Мы пришли к ситуации, когда поставлена под угрозу безопасность самой Армении», – указал Ванецян.
По его словам, то, ради чего армянские воины отдали самое дорогое – жизнь, ставится под сомнение.
«Скажу коротко. Я пришел на Площадь Свободы, не намерен возвращаться домой, хочу общаться с каждым, говорить со всеми – понять, что будем делать.
Дорогие соотечественники, я буду здесь. Прошу, приходите на площадь Свободы, мы должны консолидироваться, усилиться, бороться во имя Армении, во имя Арцаха, во имя армянина», – отметил Ванецян.