Քաղաքական 11:02 20/04/2022 Հայաստան
«ՌԴ նախագահ Պուտինի հետ այդքան երկար նախապատրաստած ու հիմա էլ ճոխ-ճոխ գովազդվող հանդիպման ընթացքում Նիկոլ Փաշինյանին ընդամենը մեկ հարց է հաջողվել լուծել՝ 30 կետից բաղկացած հայտարարության մեջ մի անգամ օգտագործել Լեռնային Ղարաբաղ անվանումը։
Պատկերացնու՞մ եք՝ ընդամենը մեկ հիշատակում։ Մինչդեռ հանդիպումից առաջ Փաշինյանն ասում էր, որ արցախյան թեման գերակշռող է լինելու Պուտինի հետ բանակցություններում։
Կարդացե՞լ եք երկու երկրների ղեկավարների համատեղ հայտարարությունը։ Եթե այո, ուրեմն ձեզ համար էլ պետք է պարզ դարձած լինի, որ Նիկոլի հետ կապված Ռուսաստանում այլևս ոչ մի ծրագիր չկա։ Այդ ռեսուրսը ռուսների համար այլևս սպառված է։
Նիկոլը գնում է։ Սա լավ լուրն է։ Իսկ վատն էլ այն է, որ մեր հանրությունն այդպես էլ չկարողացավ գոնե ինչ-որ բան փրկել։ Ինչ տալու էր, Նիկոլը տվեց։ Ինչ մեզանից տանելու էր, տարան…»։

Политика 11:55 20/04/2022 Армения
«В ходе столь долго подготавливаемой и сейчас со всей пышностью рекламируемой встречи Николу Пашиняну удалось решить лишь один вопрос: в состоящем из 30 пунктов заявлении 1 раз было использовано название Нагорный Карабах.
Представляете, всего одно упоминание? Между тем, перед встречей Пашинян говорил, что арцахская тема будет превалировать на переговорах с Путиным.
Вы читали совместное заявление руководителей двух стран? Если да, то и вам должно было стать  ясно, что в РФ более нет связанной с Николом программы! Этот ресурс для русских уже исчерпан!
Никол уходит. Это хорошие новости. А плохая в том, что наше общество так и не смогло хоть что-то спасти. Никол сдал все, что собирался сдать. Что хотели у нас взять – взяли…».