Հասարակություն 16:10 21/04/2022 Հայաստան
Հայաստանի կառավարական պատվիրակության՝ Ռուսաստանի Դաշնություն կատարած այցի շրջանակում ապրիլի 19-ին ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Վահրամ Դումանյանը հանդիպում է ունեցել ՌԴ մշակույթի նախարար Օլգա Լյուբիմովայի հետ: ԿԳՄՍ նախարարությունից հայտնում են, որ հանդիպման շրջանակում ստորագրվել է «Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության և Ռուսաստանի Դաշնության մշակույթի նախարարության միջև 2022-2025 թթ. մշակույթի բնագավառում համագործակցության» ծրագիրը:
Անվտանգության հարցերով արցախցի փորձագետ Ալեն Ղուլյանը ֆեյսբուքյան էջում հրապարակել է մի լուսանկար այդ հանդիպումից, որտեղ Հայաստանի դրոշը թարս է դրված։
«Հայաստանի կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Վահրամ Դումանյանին մեկդ փոխանցեք, որ Հայաստանը երբեք չի լինելու Կոլումբիայի կազմում»,- գրել է Ղուլյանը։

Общество 18:42 21/04/2022 Армения
В рамках официального визита правительственной делегации Армении в Россию министр образования, науки, культуры и спорта РА Ваграм Думанян 19 апреля провел встречу с министром культуры РФ Ольгой Любимовой.
Стороны обсудили перспективы реализации двусторонних мероприятий, рассмотрели возможности углубления культурного сотрудничества между странами, а также подписали межведомственную Программу сотрудничества на 2022-2025 годы.
Арцахский экксперт по вопросам безопасности Ален Гулян опубликовал на своей странице в Facebook фотографию со встречи, на которой флаг Армении поставлен в перевернутом виде.
«Передайте кто-нибудь министру образования, науки, культуры и спорта Армении Ваграму Думаняну, что Армения никогда не будет в составе Колумбии», – написал Гулян.
Флаг Республики Армения – трехцветный, с равномерными, спускающимися сверху вниз горизонтальными полосами красного, синего и оранжевого цветов.