Քաղաքական 20:55 25/04/2022 Հայաստան
Նշենք, որ Ազատության հրապարակում, նաև Ֆրանսիայի հրապարակի տարածքում բազմաթիվ ոստիկականական ուժեր են կենտրոնացվել։
«Մեր պայքարն անկասելի է և անպայման հաղթելու ենք, միացի′′ր մեզ, միացի′ր այլ հրապարակներում ու փողոցներում, ցույց տուր , որ անհամաձայն ես այս իշախնությունների հետ»,- քաղաքացիների հետ փողոցում նստած հայտարարեց Վանեցյանը։
Նա հայտնեց, որ փողոցում նստած կսպասեն այնքան ժամանակ մինչև այլ վայրերից ժողովուրդը կմիանա։ Տեղեկություն ունի, որ այլ վայրերից ևս ժողովուրդը պատրաստվում է միանալ։
«Ժողովուրդ, սկսել ա, հավատացեք՝ սկսել ա։ Մենք տուն չենք գնալու»,- ասաց Վանեցյանը։
Ազատության հրապարակ են հասել նաև «Հայաստան» դաշինքի առաջնորդների գլխավորոծ երթի մասնակիցները։
Քաղաքացիները «Առանց թուրքի Հայաստան» վանկարկումներից բացի, երգում են «Զարթնիր լաո, մեռնիմ քըզի» երգը։

Политика 21:15 25/04/2022 Армения
Руководитель фракции Национального Собрания Армении «Честь имею», председатель партии «Айреник» («Отечество») Артур Ванецян со сторонниками перекрыл ведущую на площадь Франции дорогу.
Следует отметить, что на площади Свободы, а также в районе площади Франции сосредоточены многочисленные силы Полиции.
«Наша борьба необратима, мы обязательно победим, присоединяйся к нам, присоединяйся на других площадях и улицах, покажи свое несогласие с этой властью», – заявил Ванецян.
Он сообщил, что они останутся на улице до тех пор, пока к ним не присоединятся остальные.
«Люди, началось, поверьте, началось. Мы не пойдем домой», – сказал Ванецян.
На площади Свободы находятся и участники шествия во главе с лидерами блока «Армения».
Помимо скандирования лозунга «Армения без турок», участники акции поют песню «Зартнир, лао!» (Проснись, сын мой!).