Քաղաքական 14:47 29/04/2022
«Հայաստան ոտքի», «հայ ազգի ոտքի, «Արցախ ոտքի»... այսպիսի կարգախոսներով ապրիլի 25-ից սկսվել է  «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանի ու հազարավոր քաղաքացիների պայքարի երկրորդ փուլը։
«Արի Ազատության հրապարակ»...
Արթուր Վանեցյանը Ազատության հրապարկում է դեռ ապրիլի 17-ից, ով  հայտարարել էր անժամկետ բողոքի ակցիաների մեկնարկի մասին՝ գիշերելով Ազատության հրապարակում։ Իսկ ապրիլի 25-ից պայքարի երկրորդ փուլն է մեկնարկել՝ ամենօրյա ակցիաներ, իրազեկման երթեր։
«Իրար հետ մինչև հաղթանակ։ Մեր պայքարն անկասելի է։ Ժողովուրդ, սկսվել է, հավատացեք սկսվել է»,- ասում է Արթուր Վանեցյանը։

Артур Ванецян. Старт нового этапа борьбы
«Армения, вставай!», «Армянский народ, вставай!», «Арцах, вставай!» – с такими лозунгами 25 апреля стартовал второй этап борьбы председателя партии «Айреник» («Отечество») Артура Ванецяна и тысяч граждан.
«Приходи на площадь Свободы»...
Артур Ванецян находится на площади Свободы еще с 17 апреля, объявив о начале бессрочных акций протеста, оставаясь там и ночью. А 25 апреля начался второй этап борьбы: ежедневные акции, шествия по информированию.
«Вместе до победы! Нашу борьбу не остановить. Народ, началось, поверьте, началось», — говорит Артур Ванецян.