Քաղաքական 16:11 01/05/2022 Հայաստան
«Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը Ազատության հրապարակում հավաքված աջակիցներով, կողմնակիցներով շարժվեց դեպի Ֆրանսիայի հրապարակ, ուր քիչ անց մեկնարկելու է հանրահավաք։
Նախքան երթը Արթուր Վանեցյանը հայտարարեց. «Նահատակված հերոսների առաջ խոնարհվելով՝ խոստանում ենք, որ իրենք իրենց ամենաթանկը իզուր չեն տվել ամենաթանկին, մենք պարտավոր ենք հիշել, պաշտպանել և պարտավոր ենք այդ բոլոր տղաների առջև, և մենք անպայման հասնելու ենք մեր նպատակին»։
Դիմելով քաղաքացիներին՝ նա ասաց, որ չեն հոգնելու, մի քանի օր՝ անձրև, ցուրտ լինի, որևէ բանից չեն վախենալու ու գնալու են առաջ։
«Ձեզ հետ ենք, պարոն Վանեցյան»,- արձագանքեց մի կին։
Արթուր Վանեցյանն ասաց, որ իրավապահները պարտավոր ենք ապահովել իրենց անվտանգությունը, եթե որևէ մեկի քթից արյուն եկավ, պատասխանատվությունն ընկնում է իշխանությունների վրա։
«Խնդրում եմ, հորդորում եմ՝ եթե կլինեն սադրիչներ, մարդիկ, ովքեր կփորձեն սադրել, ուժ կիրառել, հանեք ձեր շարքերից, դուրս շպրտեք, դրանք մեր կողմնակիցները չեն, ուղարկված մարդիկ ենք։ Մենք որևէ մեկին որևէ վնաս հասցնելու նպատակ չունենք»,- ասաց Վանեցյանը։

Политика 16:49 01/05/2022 Армения
Председатель партии «Айреник» («Отечество») Артур Ванецян со своими сторонниками, собравшимися на площади Свободы в Ереване, немногим ранее направился на площадь Франции, где в эти минуты проходит митинг оппозиционных сил.
Перед шествием Артур Ванецян заявил: «Поклоняясь павшим героям, мы обещаем, что они не зря пожертвовали самым дорогим самому дорогому, мы обязаны помнить, мы обязаны всем этим парням, и мы обязательно добьемся нашей цели».
Обращаясь к собравшимся, Ванецян указал, что они будут бороться без устали, и в дождь, и в холод, без страха продолжат двигаться вперед.
Артур Ванецян заявил также, что правоохранители обязаны обеспечить их безопасность, если   у кого-то упадает хоть один волосок с головы, ответственность ляжет на власти.
«Прошу, призываю: если будут провокаторы, люди, которые попытаются спровоцировать, применить силу, отстраните их из своих рядов, вышвырните их, они – не наши сторонники, а подосланные люди. У нас нет цели причинять вред кому-то», – сказал Ванецян.