Քաղաքական 11:49 02/05/2022 Հայաստան
Ըստ նախնական տվյալների, ակցիաների վայրից 200-ից ավելի բերման ենթարկվածներ կան։ Լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը։ Նրա խոսքով, ոստիկանների կողմից բռնության բազմաթիվ դեպքեր կան, այդ թվում նաև պատգամավորների նկատմամբ։
«Բայց անկասելի է այս պայքարը։ Ամեն ինչ մեր ծրագրով է գնում, մարդիկ ոտքի են կանգնել, մեր հայրենակիցները գիտեն, թե ինչի համար են պայքարում»,- ասաց ընդդիմադիր գործիչը։
Նա նշեց, որ բազմաթիվ ուսանողական խմբեր են միացել բողոքի ակցիաներին։
Իշխան Սաղաթելյանն ասաց, որ օրվա ընթացքում կշարունակեն ակցիաները, իսկ ժամը 18։00-ին կհավաքվեն Ֆրանսիայի հրապարկում։

Политика 12:00 02/05/2022 Армения
По предварительным данным, с мест проведения акций мирного неповиновения в Ереване подвергнуты приводу более 200 человек. Об этом в беседе с журналистами заявил представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян.
По его словам, зафиксировано множество случаев насилия со стороны полиции, в том числе в отношении депутатов.
«Но эту борьбу невозможно остановить. Все идет по нашему плану, люди поднялись на ноги, наши соотечественники знают, во имя чего борются», – сказал оппозиционный деятель.
Он отметил, что к акциям протеста присоединились многочисленные студенческие группы.
Ишхан Сагателян сообщил, что акции продолжатся и в течение дня, а в 18:00 соберутся на площади Франции.