Քաղաքական 13:17 04/05/2022 Հայաստան
ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանի գլխավորությամբ քաղաքացիները երթով, փողոցներ փակելով շարժում են Մաշտոցի պողոտայով։
«Այսօր առավոտից մեր հայրենակիցները ողջ մայրաքաղաքում սկսել են բողոքի անհնազանդության ակցիաներ, այս պահին շուրջ 10 ուղղություններով նման քայլերթեր են իրականացվում»,-  հայտարարեց Իշխան Սաղաթելյանը։
Լրագրողների հետ զրույցում նա ասաց, որ այս պայքարն ավարտվելու է  Նիկոլ Փաշինյանի հեռացումով, Հայաստանի համար բացվելու է նոր արշալույս, քանի որ այս մարդիկ երկիրը տանում են պետականության կործանման։
«Իրենց հեռացումով Արցախը երբեք չի լինելու Ադրբեջանի կազմում, Հայաստանը չի թուրքացվելու»,- ասաց Սաղաթելյանը։
Նրա խոսքով, ժողովրդային, լայն զանգվածային ճնշման տակ պետք է հեռացնեն օրվա իշխանությանը, այդ ընթացքի մեջ ենք, րոպե-րոպե ինչ ուզում են, դա տեղի է ունենում։
Իշխան Սաղաթելյանը հիշեցրեց, որ ժամը 15։30-ին Ֆրանսիայի հրապարակում հանրահավաք է տեղի ունենալու. «Հանրահավաքին ձևակերպելու ենք մեր հանրային պահանջը՝ պահանջելով այս իշխանությունների հրաժարականը»։

Politics 15:30 04/05/2022 Armenia
The Armenian opposition continues peaceful protests, demanding that Prime Minister Nikol Pashinyan and his team step down.
A group of demonstrators, led by ARF Armenia Chairman Ishkhan Saghatelyan, on Wednesday marched along Mashtots Avenue in downtown Yerevan.
"Since Wednesday morning, our compatriots have started acts of civil disobedience across the capital. At the moment, such marches are being held in around 10 areas," Saghatelyan told reporters.
He expressed confidence that Pashinyan and his team, who “are leading the country to the loss of statehood”, would eventually be ousted amid mounting public pressure.
"With their removal, Artsakh will never be a part of Azerbaijan, there will be no Turkification of Armenia," Saghatelyan stressed.
The opposition will hold another rally in Yerevan’s France Square at 3:30pm today.
"We will lay out our public demand at the rally, demanding the resignation of the current authorities,” he said.