Քաղաքական 13:17 04/05/2022 Հայաստան
ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանի գլխավորությամբ քաղաքացիները երթով, փողոցներ փակելով շարժում են Մաշտոցի պողոտայով։
«Այսօր առավոտից մեր հայրենակիցները ողջ մայրաքաղաքում սկսել են բողոքի անհնազանդության ակցիաներ, այս պահին շուրջ 10 ուղղություններով նման քայլերթեր են իրականացվում»,-  հայտարարեց Իշխան Սաղաթելյանը։
Լրագրողների հետ զրույցում նա ասաց, որ այս պայքարն ավարտվելու է  Նիկոլ Փաշինյանի հեռացումով, Հայաստանի համար բացվելու է նոր արշալույս, քանի որ այս մարդիկ երկիրը տանում են պետականության կործանման։
«Իրենց հեռացումով Արցախը երբեք չի լինելու Ադրբեջանի կազմում, Հայաստանը չի թուրքացվելու»,- ասաց Սաղաթելյանը։
Նրա խոսքով, ժողովրդային, լայն զանգվածային ճնշման տակ պետք է հեռացնեն օրվա իշխանությանը, այդ ընթացքի մեջ ենք, րոպե-րոպե ինչ ուզում են, դա տեղի է ունենում։
Իշխան Սաղաթելյանը հիշեցրեց, որ ժամը 15։30-ին Ֆրանսիայի հրապարակում հանրահավաք է տեղի ունենալու. «Հանրահավաքին ձևակերպելու ենք մեր հանրային պահանջը՝ պահանջելով այս իշխանությունների հրաժարականը»։

Политика 14:30 04/05/2022 Армения
В Армении в среду оппозиция продолжает мирные акции неповиновения, перекрывая улицы с требованием отставки Никола Пашиняна с поста премьер-министра Армении. А в 15:30 на площади Франции в центре Еревана состоится большой митинг. Почти в то же время в здании парламента, которое находится рядом с площадью Франции, состоится правительственный час с участием Пашиняна.
Так, граждане во главе с представителем Верховного органа АРФД Ишханом Сагателяном шествием двигаются по проспекту Маштоца.
«Сегодня с утра наши соотечественники начали акции неповиновения по всей столице, на данный момент такие шествия проходят примерно по 10 направлениям», – заявил Ишхан Сагателян.
В беседе с журналистами он указал, что эта борьба завершится отстранением Никола Пашиняна, для Армении начнется новый рассвет, так как сейчас находящиеся у власти люди ведут страну к краху государственности.
«С их отстранением Арцах никогда не будет в составе Азербайджана, не произойдет отуречивания Армении», – сказал Сагателян.
По его словам, под народным давлением сегодняшние власти должны быть отстранены.
Ишхан Сагателян напомнил, что в 15:30 на площади Франции состоится митинг. «Мы сформулируем наше общественное требование на митинге – потребуем отставки этих властей».