Տնտեսություն 17:04 13/05/2022 Հայաստան
Կոնվերս Բանկի պարտատոմսերն այսուհետ հասանելի են նաև Բանկի Մոբայլ հավելվածում:  Այստեղ՝ հաշված րոպեների ընթացքում օգտատերը կարող է անցնել պարտատոմսերի գնման ողջ գործընթացը՝ արժեթղթերի հաշվի բացումից մինչև պայմանագիր: Հասանելի է նաև ամբողջ տեղեկատվությունը թողարկման մասին:
Կոնվերս Բանկից հայտնում են, որ պարտատոմսեր ձեռքբերելու համար անհրաժեշտ է Հավելվածի գլխավոր էջից մուտք գործել հայտերի բաժին՝ սեղմելով + նշանը, այնուհետև մուտք գործել «Կատարել ներդրում » էջ և հետևել հրահանգներին:
Նշվում է, որ ներկայում Կոնվերս Բանկը տեղաբաշխում է 2 մլրդ ՀՀ դրամ և 10 մլն ԱՄՆ դոլար ընդհանուր ծավալով անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսեր: Պարտատոմսերի արժեկտրոնային եկամտաբերությունը համապատասխանաբար 10% և 4% է, արժեկտրոնի վճարման պարբերականությունը՝ կիսամյակային:
Թողարկման և տեղաբաշխման մանրամասներին, Ծրագրային ազդագրի և տեղաբաշխման  վերջնական պայմաններին կարելի է ծանոթանալ այս հղմամբ:
Տեղաբաշխման ավարտից հետո պարտատոմսերը կցուցակվեն «Հայաստանի ֆոնդային բորսա» ԲԲԸ-ում՝ երկրորդային շուկայում շրջանառվելու համար: Պարտատոմսերով ներգրավված դրամական միջոցները երաշխավորված են Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի կողմից: Պարտատոմսերից ստացված եկամուտները ազատված են հարկից և ոչ ռեզիդենտի շահութահարկից։

Экономика 17:15 13/05/2022 Армения
Облигации Конверс Банка теперь доступны и в Мобильном приложении Банка. За считанные минуты пользователь может пройти весь процесс покупки облигаций, от открытия счета ценных бумаг до заключения контракта. Вся информация о выпуске облигаций также доступна в Мобильном приложении Банка.
Как сообщают из банка, для приобритения облигаций необходимо войти в раздел заявок с главной страницы Приложения, нажав кнопку +, затем войти на страницу «Сделать инвестицию» и следовать последующим инструкциям.
Следует отметить, что в настоящее время Конверс Банк размещает именные купонные облигации общим объемом 2 млрд драмов и 10 млн долларов США.Купонный доход по облигациям составляет 10% и 4% соответственно, периодичность выплаты купона – раз в полгода.
Подробности Выпуска и размещения, а также окончательные условия размещения и Программный проспект можно найти перейдя по ссылке.
После размещения облигации будут включены в листинг ОАО "Фондовая биржа Армении" для торгов на вторичном рынке. Денежные средства, привлеченные посредством облигаций, гарантированы Фондом гарантирования возмещения вкладов. Инвестиции в облигации не облагаются налогом и налогом на прибыль нерезидента.