Տնտեսություն 17:04 13/05/2022 Հայաստան
Կոնվերս Բանկի պարտատոմսերն այսուհետ հասանելի են նաև Բանկի Մոբայլ հավելվածում:  Այստեղ՝ հաշված րոպեների ընթացքում օգտատերը կարող է անցնել պարտատոմսերի գնման ողջ գործընթացը՝ արժեթղթերի հաշվի բացումից մինչև պայմանագիր: Հասանելի է նաև ամբողջ տեղեկատվությունը թողարկման մասին:
Կոնվերս Բանկից հայտնում են, որ պարտատոմսեր ձեռքբերելու համար անհրաժեշտ է Հավելվածի գլխավոր էջից մուտք գործել հայտերի բաժին՝ սեղմելով + նշանը, այնուհետև մուտք գործել «Կատարել ներդրում » էջ և հետևել հրահանգներին:
Նշվում է, որ ներկայում Կոնվերս Բանկը տեղաբաշխում է 2 մլրդ ՀՀ դրամ և 10 մլն ԱՄՆ դոլար ընդհանուր ծավալով անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսեր: Պարտատոմսերի արժեկտրոնային եկամտաբերությունը համապատասխանաբար 10% և 4% է, արժեկտրոնի վճարման պարբերականությունը՝ կիսամյակային:
Թողարկման և տեղաբաշխման մանրամասներին, Ծրագրային ազդագրի և տեղաբաշխման  վերջնական պայմաններին կարելի է ծանոթանալ այս հղմամբ:
Տեղաբաշխման ավարտից հետո պարտատոմսերը կցուցակվեն «Հայաստանի ֆոնդային բորսա» ԲԲԸ-ում՝ երկրորդային շուկայում շրջանառվելու համար: Պարտատոմսերով ներգրավված դրամական միջոցները երաշխավորված են Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի կողմից: Պարտատոմսերից ստացված եկամուտները ազատված են հարկից և ոչ ռեզիդենտի շահութահարկից։

Economy 17:12 13/05/2022 Armenia
Converse Bank bonds are now also available via our mobile application. Here, in a matter of minutes you can complete the entire purchasing process of the bonds from opening a security account to signing the contract. Full information on bonds placement is also available on the app, the bank said in a press release on Friday.
To purchase bonds please launch the app and on the home page click on the ‘+’ sign to launch the applications page, then select ‘invest’ and follow the instructions:
Please note that Converse Bank is currently placing nominal coupon bonds totaling 2 billion AMD and 10,000,000 USD. The coupon yield of the bond is 10% and 4% respectively, the coupon payment frequency is semi-annual.
Further details about the issuance and the placement, as well as program prospectus and final terms can be found at https://www.conversebank.am/en/2022issue/.
Once totally placed, the bonds will be listed on the Armenian Stock Exchange for trading in the secondary market. Any funds associated with the bonds are guaranteed by the Deposit Guarantee Fund. Any income generated through the bonds is exempt from taxes.