Քաղաքական 12:02 20/05/2022 Հայաստան
Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով պայքարի դուրս եկած քաղաքացիները փակել են Հանրապետության հրապարակում տեղակայված  «Մարիոթ» հյուրանոցի բոլոր մուտքեր տանող ճանապարհները։ Այստեղ մեծաթիվ ոտսիկանական ուժեր են բերվել։
Հյուրանոցում նախատեսված է քննարկում, որին մասնակցելու  Նիկոլ Փաշինյանը։
«Մեր գլխավոր նպատակը Նիկոլ Փաշինյանի հեռացումն է, այս իշխանության հեռացումն է։ Սա հայրենիքի համար պայքար է»,-հայտարարեց ՀՀԿ-ական Հայկ Դերձյանը։
Նրա խոսքով, Հայաստանում ստեղծված իրավիճակում պետք է համախմբում, ինչը, ըստ նրա, հնարավոր չէ, քանի դեռ վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնում է Նիկոլ Փաշինյանը։
«Մենք չենք հոգնելու այս պայքարից, գաղափարից ոչ ոք չի հոգնում։ Մենք  մեր երկրի, հայրենիքի համար ենք կռիվ տալիս»,-ասաց Դերձյանը՝ խոսքն ամփոփելով «առանց թուրքի Հայաստան» վանկարկումներով։

Общество 13:22 20/05/2022 Армения
Вышедшие на борьбу с требованием отставки Никола Пашиняна граждане перекрыли все дороги, ведущие в гостиницу Marriott в центре Еревана. Сюда же стянуты многочисленные силы Полиции.
Здесь проходит форум по вопросам демократии, в котором примет участие и Никол Пашинян.
«Наша главная цель – отстранение Никола Пашиняна, отстранение этой власти. Это борьба за Родину», – сказал представитель РПА Айк Дердзян.
По его словам, в нынешней ситуации в Армении необходима консолидация, чего, по его словам, невозможно, пока Никол Пашинян занимает пост премьер-министра.
«Мы не устанем от этой борьбы, никто не устает от этой идеи. Мы сражаемся за нашу страну, за нашу Родину», – сказал Дердзян, проскандировав: «Армения без турок!»»