Քաղաքական 12:02 20/05/2022 Հայաստան
Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով պայքարի դուրս եկած քաղաքացիները փակել են Հանրապետության հրապարակում տեղակայված  «Մարիոթ» հյուրանոցի բոլոր մուտքեր տանող ճանապարհները։ Այստեղ մեծաթիվ ոտսիկանական ուժեր են բերվել։
Հյուրանոցում նախատեսված է քննարկում, որին մասնակցելու  Նիկոլ Փաշինյանը։
«Մեր գլխավոր նպատակը Նիկոլ Փաշինյանի հեռացումն է, այս իշխանության հեռացումն է։ Սա հայրենիքի համար պայքար է»,-հայտարարեց ՀՀԿ-ական Հայկ Դերձյանը։
Նրա խոսքով, Հայաստանում ստեղծված իրավիճակում պետք է համախմբում, ինչը, ըստ նրա, հնարավոր չէ, քանի դեռ վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնում է Նիկոլ Փաշինյանը։
«Մենք չենք հոգնելու այս պայքարից, գաղափարից ոչ ոք չի հոգնում։ Մենք  մեր երկրի, հայրենիքի համար ենք կռիվ տալիս»,-ասաց Դերձյանը՝ խոսքն ամփոփելով «առանց թուրքի Հայաստան» վանկարկումներով։

Politics 14:10 20/05/2022 Armenia
Opposition protesters demanding Nikol Pashinyan's resignation blocked the roads leading to the Armenia Marriott Hotel in central Yerevan where a democracy forum was scheduled to be held in attendance of the Armenian premier.
A large number of police forces were deployed outside the hotel building.
"Our main goal is the ouster of Nikol Pashinyan and his government. This is a struggle for the homeland," RPA member Hayk Derzyan said.
He stresses the need for consolidation in Armenia, saying it is impossible so long as Nikol Pashinyan stays in office.
"We won't get tired of fighting; no one is getting tired of the idea. We are fighting for our country, for our homeland," Derzyan said, chanting "Armenia without Turks!".