Քաղաքական 14:28 25/05/2022 Հայաստան
«Չեմ կարծում՝ հանրապետության այս նախագահից ինչ-որ ակնկալիք պետք է ունենալ: Նախագահական նստավայրը շրջափակելու խորհուրդն այն է, որ ժողովուրդն է որոշում, թե ինչը փակվի, ինչը բացվի»,- նախագահական նստավայրի մուտքերը փակելուց, ապա բացելուց հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց անհնազանդության ակցիային մասնակցած ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդին՝ Լևոն Քոչարյանը:
Խոսելով իշխանության ներկայացուցիչների հայտարարությունների մասին, թե ընդդիմության հանրահավաքները մարդաշատ չեն, նա ասաց. «Բնականաբար, պետք է փորձեն իրենց զանգվածին, թիմի ներսում համոզել, որ անհանգստանալու բան չկա։ Բայց, իհարկե, շատ անհանգիստ են, որովհետև տեսնում են, թե ինչպես է շատանում մարդկանց քանակը, նաև հայրենիքի համար դուրս եկած  մարդկանց վճռականությունն է շատ մեծ»:
Լևոն Քոչարյանը խնդրեց մարդկանց միանալ այս  շարժմանը, մի կողմ դնել անձնական ամբիցիաները, նախասիրությունները. «Այստեղ ինչ-որ մեկի համար չեն գալիս, մեկ հոգու կամ քաղաքական ուժին սատարելու հարց չէ։ Սեղանին է դրված մեր հայրենիքի ճակատագիրը, ուղղակի սրա շուրջ է պետք  համախմբվել։ Կողմնակի հարցերը լուծվող են, բայց հայրենիքի կորուստը չեն կարող լուծել։
Խորհուրդս է համախմբվել գաղափարի, ոչ թե ինչ-որ անձերի կամ քաղաքական ուժերի շուրջ»,-ասաց Լևոն Քոչարյանը։

Politics 16:07 25/05/2022 Armenia
The son of Armenia’s second President Robert Kocharyan, Levon Kocharyan, who is among the participants in daily opposition protests in Yerevan, claims the popular support for the protest campaign is growing.
Speaking to reporters after a demonstration near the presidential palace in Yerevan on Wednesday, he commented on the statements of the ruling Civil Contract party members that the number of opposition protesters is small.
"Naturally, the authorities are trying to convince their supporters and teammates that there is no reason to worry. But, they are evidently seriously concerned, because they see that the number of participants is growing with each passing day. The people who have stood up to fight for the homeland are also more determined now,” the protester said.
He urged people to put aside their political differences and join the struggle.
“These protests are not about supporting an individual or a political force. The fate of our homeland is at stake here, and it is around this idea that we should rally. Secondary issues are solvable, but we can't make up for the loss of our homeland," Kocharyan stressed.