Քաղաքական 11:33 25/05/2022
Երկու ժամից ավելի Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող և Հայաստանի ու Արցախի անվտանգությամբ  մտահոգ քաղաքացիները շրջափակած են պահել նախագահական նստավայրը։
ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը հայտարարեց, որ իրենց ասացին՝ գրեթե 155 աշխատակիցներից ոչ մեկը չի կարողացել մտել շենք։  Նա նշեց, որ այս տարածքում է գտնվում Համահայկական հիմնադրամի շենքը, որի աշխատակիցները նույնպես չեն կարողացել մտնել աշխատավայր։ Շրջափակված է նաև այս տարածքում գտնվող Անվտանգության խորհրդի շենքը։
«Մենք շրջափակում ենք պետական հաստատությունները, որոնք չեն ծառայում Հայաստանին ու հայ ժողովրդին, պետք է ժողովրդի կողմից ենթարկվեն շրջափակման»,- ասաց Սաղաթելյանը։
Նրա փոխանցմամբ, առաջարկություն կա, որ ամեն դեպքում ընդդիմադիր պատգամավորները բարձրանան Անվտանգության խորհրդի շենք ու ժողովրդի պահանջը հենց տեղում ներկայացնեն։
«Այս ընթացքում այդ շենքից հակապետական ու հակահայկական բազմաթիվ հայտարարություններ են հնչել»,- ասաց Սաղաթելյանը։
Այնուհետև անհնազանդության ակցիայի մասնակիցները բացեցին նախագահական նստավայրի մուտքերն ու սկսեցին Պռոշյան փողոցով երթով շարժվել։

Politics 13:36 25/05/2022 Armenia
Opposition protesters demanding Nikol Pashinyan’s resignation unblocked all entrances to the Armenian presidential palace in central Yerevan on Wednesday.
They surrounded the presidential palace as well as the buildings of the Hayastan All-Armenian Fund and the Security Council on Baghramyan Avenue on Wednesday morning, preventing employees from entering or leaving them for over two hours.
“We are blocking the state agencies that do not cater for Armenia’s interests,” opposition leader Ishkhan Saghatelyan said.
Opposition MPs wanted to enter the Security Council building to “lay out the people’s demands”, but they were told that there was no one inside because the building had been blocked since early morning.
Afterwards, anti-government demonstrators unblocked entrances to the state agencies and decided to march along Proshyan Street.