Քաղաքական 15:07 04/06/2022 Արցախ
«Ադրբեջանը արգելափակել է ռուսական պետական «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալության հասանելիությունը՝ ինձ հետ հարցազրույց հրապարակելու համար: Սա հերթական օրինակն է, թե ադրբեջանական իշխանությունները որքան են վախենում ճշմարտությունից»,- Թելեգրամում գրել է Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանը։
Նա նշել է, որ այդ հարցազրույցում ներկայացրել է ոչ միայն հայերի, այլ նաև Ռուսաստանի դեմ ադրբեջանական հանցագործություններն ու ագրեսիվ գործողությունները, Արցախի ներկային ու ապագային առնչվող իրողություններն ու մեր հստակ դիրքորոշումները՝ առանց որևէ ագրեսիվ խոսքի ու պրոպագանդիստական ձևակերպումների:
«Ի դեպ, ադրբեջանական մամուլը լի է իմ դեմ անձնական հաշվեհարդարի և հակառուսական կոչերով հրապարակումներով»,- գրել է Բեգլարյանը

Politics 16:20 04/06/2022 NKR
The Azerbaijani authorities have blocked the Russian state news agency RIA Novosti in the country after its interview with Artsakh’s State Minister Artak Beglaryan.
In the interview published on Friday, Beglaryan presented some facts on Azerbaijani aggression and crimes not only against Armenians, but also against Russia as well as their position on Artsakh’s future.
“This is yet another example of how much the Azerbaijani authorities are afraid of the truth,” the official said in a Telegram post.
Beglaryan added that the Azerbaijani media is full of calls for reprisal against him as well as anti-Russian sentiments.