Քաղաքական 11:05 10/06/2022 Հայաստան
Ցանկացած պատվիրակություն հասկանում է՝ ՀՀ-ում իրավիճակ է փոխվել. Քաղաքացիները վերադարձան Ֆրանսիայի հրապարակ
«Այսօր մենք հնչեցրեցինք մեր ուղերձը։ Հիմա թե Բաղրամյան 26-ում ընդունելություն կանի, ընթրիք կտա, մեդալ կբաժանի, բայց ցանկացած պատվիրակություն հասկանում է, որ Հայաստանում իրավիճակը փոխվել է, այս մարդկանց հետ չի կարելի երկարատև ապագա պլանավորել, նախատեսել»,- նախագահական նստավայրի մոտ ակցիայի ժամանակ ասաց  «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը:
Նա նշեց, որ Հայաստանում իրավիճակ է փոխվել, կա քաղաքական ճգնաժամ, այդ  ճգնաժամը «Դիմադրության» շարժումը հանգուցալուծելու է:
«Հիմա շարժվում ենք Ֆրանսիայի հրապարակ։ Մենք մեր ժողովրդի անունից ուղերձը հղեցին՝ արձանագրում ենք առանց Նիկոլ Հաաստան»,-ասաց Գեղամ Մանուկյանը։
Հիշեցնենք, որ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող և Հայաստանի ու Արցախի անվտանգությամբ մտահոգ քաղաքացիներն ընդդիմադիր քաղաքական գործիչների հետ Ֆրանսիայի հրապարակից երթով հասել են Բաղրամյան 26՝ նախագահական նստավայր, որտեղ տեղի է ունենալու  ՀԱՊԿ երկրների ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստը։

Politics 11:36 10/06/2022 Armenia
Opposition leaders and supporters on Friday staged a protest outside the Armenian presidential palace in central Yerevan hosting a CSTO summit.
Demonstrators demanding Nikol Pashinyan's resignation marched towards the presidential palace from France Square in the morning to tell the CSTO foreign ministers that the current authorities have no mandate to negotiate on behalf of Armenia and Artsakh.
Opposition MPs made statements and protesters chanted anti-Pashinyan slogans near the palace heavily guarded by police officers.
“Today, we communicated a clear message,” Hayastan bloc MP Gegham Manukyan said. “Every delegation [visiting Armenia] now realizes that the situation in Armenia has changed and one should not make long-term plans with those in power."
He reiterated that there is a political crisis in Armenia, which the Resistance Movement is striving to resolve. Afterwards, Manukyan urged protesters to return to France Square to plan their further actions.