Առաջին զինակոչիկները՝ Արարատից
Արարատի մարզում այսօր մեկնարկել է 2022 թվականի ամառային զորակոչը: Մարզի զորակոչիկներին ճանապարհելու էին գնացել նաև մարզպետ Սեդրակ Թևոնյանը, մարզի բոլոր համայնքապետերը, ԱԱԾ Արարատի ՄՎ պետի պաշտոնակատար Մարատ Բազիկյանն ու ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության Արարատի մարզի տարածքային ստորաբաժանման ղեկավար, գնդապետ Արմեն Հովսեփյանը։
Մարզպետարանի պաշտոնական էջի փոխանցմամբ, մարզի ղեկավարը ծառայության մեկնող տղաներին կոչ է արել բարձր ոգով մեկնել հայրենիքը պաշտպանելու՝ մաղթելով խաղաղ և անփորձանք ծառայություն:
«Հայրենիքը պաշտպանելը մեծ պատիվ է բոլորիս համար։ ՀՀ անվտանգության երաշխավորն առաջին հերթին դուք եք, եղբայրաբար խնդրում եմ՝ ծառայության այս տարիներին թև ու թիկունք եղեք իրար։ Հարգելի ծնողներ, դուք էլ ամուր եղեք, համբերություն եմ մաղթում ձեզ։ Աստված պահապան մեր երկրին»,– իր խոսքում ասել է Սեդրակ Թևոնյանը։
Նորակոչիկներին բարի ծառայություն են մաղթել նաև համայնքի ղեկավարներն ու ՀՀ ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության Արարատի մարզի տարածքային ստորաբաժանման ղեկավարը։

Общество 16:13 13/06/2022 Армения
Сегодня в Араратской области Армении начался летний призыв в армию 2022 года. Проводить новобранцев области пришли также губернатор Седрак Тевонян, все руководители общин области, начальник Араратского областного территориального подразделения Службы призывного и мобилизационного укомплектования МО РА полковник Армен Овсепян.
Как сообщается на официальном сайте обладминистрации, руководитель области призвал новобранцев отправляться на защиту Родины с высоким боевым духом, пожелав им мирной и безопасной службы.
«Защищать Родину – большая честь для всех нас. Гарантом безопасности Республики Армения в первую очередь являетесь вы, по-братски прошу – будьте друг для друга опорой в эти годы службы.
Дорогие родители, будьте сильными, желаю вам терпения. И да хранит Господь нашу страну», – сказал в своем выступлении Седрак Тевонян.
Доброй службы новобранцам пожелали также лидеры общин и начальник Араратского областного территориального подразделения Службы призывного и мобилизационного укомплектования МО РА.