Քաղաքական 16:20 01/07/2022 Հայաստան
Ինչքան էլ փաշինյանականներն ասեն, թե՝ Արցախի հանձնել, գցել էին «էն խեղճ մարդու» գրպանը, իրենց ամեն խոսքով ու գործով դա հերքում են։
Էլ հրավառ սեր թուրքերի նկատմամբ, էլ վաղեմի երազանք, թե՝ թող մեր ճանապարհները մի քիչ էլ թուրքիային ծառայեն... ու դրա՝ վիզ դրած իրականացում, էլ խոստովանություն, որ ապաշնորհ հրամանատարը պատերազմեր, թե չպատերազմեր ադրբեջանի հետ, մեկ է՝ պարտվելու էր, ուղղակի այսպես պարտվեցրեց՝ թողնելով հինգ հազար զոհ, տաս հազար հաշմանդամ, Արցախի 25 տոկոս, Հայաստանի քրքրված ու թույլ սահմաններ, անտրամաբանական արտաքին քաղաքականություն, անողնաշարի դեմք՝  մեզ։
Չթվարկեմ, միայն քառակուսին չի տեսնի այս իրավիճակը։
Իսկ ներկա իշխանությունը արեց ու անում է ամեն ինչ, որ հասարակությունը դառնա իրենից վատը ու դրանով արժանի լինի իրեն։
Ու նրանում, որ ոչ մի կերպ՝ ոչ Սահմանադրական դատարանով, ոչ ԱԺ-ով, ոչ ամոթանք տալով, ոչ խղճին, ոչ մեղքին կոչ անելով... հնարավոր չէ հեռացնել այս իշխանությանը, մեղավոր է նախկին իշխանությունը։ Մեղավոր է, որ ստեղծեց կամ հնարավոր դարձրեց այնպիսի կառավարման համակարգ, որը ոչ մի կերպ վերահսկելի չէ հասարակության կողմից։
Ամենատրիվյալը՝ մեծամասնության ԱԺ ու մեծամասնության վրա հենված կառավարություն. Ահա սա է գցել ՀՀկ-ն Փաշինյանի գրպանը, որպես նվեր։ Մնացածը՝ հետևանք է այս համակարգին։

No matter how much Nikol Pashinyan’s teammates claim that the former authorities handed over Artsakh’s territories and “slipped it into this poor man’s pocket”, they deny it with their own statements and deeds.
An ardent love for the Turks, a long-cherished dream to make our roads serve Turkey a little bit... persistent efforts to that end and a confession that whether the incompetent commander had gone to war with Azerbaijan or not, he would have lost it anyway. Simply. this is how he lost, leaving 5,000 victims, 10,000 disabled, 25 percent of Artsakh, tattered and weak borders of Armenia, incompetent foreign policy and spineless image to us.
I'm not going to list them all, since only a weak-minded man would not realize that is happening.
And the current government has done and continues to do everything possible to make society worse than itself and thus worthy of it.
And the fact that in no way, not through the Constitutional Court, the National Assembly, by shaming or invoking their conscience… is it possible to oust the current regime, the former authorities are to blame for. The latter’s fault lies in the fact that they created or made possible such a system of government, which is in no way under the control of society.
The most trivial thing is the parliament where the ruling majority has a say and government controlled by the majority. This is what the RPA (former ruling Republican Party of Armenia) put into Pashinyan's pocket as a gift. The rest is a consequence of that system.