Վանեցյանի փոխարեն ԱԺ գնացող Մարտուն Գրիգորյանը դիմել է շիրակցիներին
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանի վայր դրած մանդատը վերցրել է համանուն դաշինքի ցուցակում ընդգրկված Մարտուն Գրիգորյանը։ Նրա անունն արդեն մի քանի օր է՝ ներառված է խմբակցության պատգամավորների ցանկում։
Ֆեյսբուքյան իր էջում նորընծա պատգամավորը դիմել է շիրակցիներին.
«Հարգելի գյումրեցիներ, շիրակցիներ, հայրենակիցներ, վերջին օրերին լրատվամիջոցներով տեղեկացրել եմ, որ վերցնելու եմ ԱԺ պատգամավորի մանդատը։
Բոլորս հասկանում ենք, որ երկրում առկա ներքաղաքական և հատկապես արտաքին քաղաքական օրակարգում` ծանր ու դժվարին այս ժամանակահատվածում, հեշտ որոշում չէր ստանձնել այսպիսի պատասխանատվություն։
Անկախ դժվարություններից ու խոչընդոտներից, որպես Շիրակի մարզից, Գյումրուց ընտրված ընդդիմադիր պատգամավոր պատրաստ եմ և պարտավորված ամեն ինչ անել մարզի խնդիրները բարձրաձայնելու և լուծումներին հետեւողական լինելու համար։

Политика 13:23 05/07/2022 Армения
Сложенный руководителем фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Артуром Ванецяном мандат взял включенный в список одноименного блока Мартун Григорян. Его имя уже несколько дней включено в список депутатов от фракции.
Мартун Григорян на своей странице в Facebook обратился к ширакцам:
«Уважаемые гюмрийцы, ширакцы, соотечественники, в последние дни я сообщил через средства массовой информации о том, что возьму мандат депутата Национального Собрания.
Мы все понимаем, что в условиях существующей в стране внутриполитической и особенно внешнеполитической повестки, в этот тяжелый и трудный период нелегко было взять на себя такую ответственность.
Независимо от трудностей и препятствий, как избранный от Ширакской области, Гюмри оппозиционный депутат, я готов и обязан сделать все, чтобы озвучить проблемы области и проявить последовательность в их решении.